logo onas

Koleżanki i Koledzy - członkowie Stowarzyszenia Polskich Barmanów!!!

Za nami 2014 rok, rok dla naszego Stowarzyszenia jakże obfity we wsaniałe występy naszych członków, którzy rywalizowali na konkursowych arenach całego Swiata. Rok Wojtka Urbańskiego, ale i innych Koleżanek i Kolegów, którzy dotrzymywali mu tempa i udowodnili, że idea Stowarzyszenia i jego starania o pokazanie pracy i umiejetności polskich barmanów to właściwa droga do międzynarodowych sukcesów. Wspaniały rok, który przecieła jakże smutna widomość o śmierci naszego Kolegi, aktywnego członka SPB, Sebastiana Kraśnickiego. Tymbardziej smutna, że dotknęła człowieka w tak młodym wieku.

Sebastian miał wielkie plany związane z życiem zawodowym i  Stowarzyszeniem Polskich Barmanów. Marzył o występie na Mistrzostwach Świata i innych prestiżowych aktywnościach. Niestety, przegrał rywalizaję ze śmiertelną chorobą. Po rozmowach z niektórymi członkami Zarządu SPB oraz jego członkami, wystąpię do Prezydenta Stowarzyszenia o zgodę, aby kolejne edycje Grand Prix SPB nosiły w tytule imię i nazwisko Sebastiana Kraśnickiego. Mam nadzieję, że w ten sposób jeszcze bardziej na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Tabela z oficjalnymi wynikami Grand Prix SPB 2014. Zapraszam na oficjalne podsumowanie i dyskusję na temat nastepnej edycji i jej regulaminu, które odbedzie się na Zlocie Zimowym w Hotelu Pegaz w Krynicy Górskiej ( patrz Agenda Zlotu ).

Z barmańskim pozdrowieniem,
Jarosław Zyguła.