Konkurs sztuki flair

Już trzeci rok firma Bar i Promocja współorganizuje konkursy dla młodych zwolenników sztuki flair. Tym razem miejscem zawodów była hala Millenium w Kołobrzegu oczywiście podczas targów Tur-Gastro -Hotel.

4 lutego o miano najlepszego w rejonie do rywalizacji przystąpili barmani reprezentujący Szczecin, Koszalin, Police, Zieloną Górę, a także tak odległe od Kołobrzegu  miasto Rybnik.

Siła flair jest tak wielka, że nikt nie liczy godzin spędzonych w samochodzie bądź pociągu. Wszyscy barmani bardzo chwalili sobie nowy, profesjonalnie przygotowany do zawodów bar jakim od początku tego roku dysponuje moja firma.

Najbardziej szczęśliwym okazał się on dla Jakuba Górzewskiego z Milton Club-u  w Koszalinie, który za umiejętności techniczne  i drinka o nazwie " Katrina hurricane"  otrzymał najwięcej punktów. Drugie miejsce zajął  młodziutki, ale dobrze zapowiadający się Paweł Włodarczyk z Polic z drinkiem o nazwie "First steep". Na trzecim miejscu uplasował się weteran konkursów TGH Zbigniew Rózga z Tiger Club-u ze Szczecina. Jego drinka o nazwie "Tiger" komisja degustacyjna oceniła b. wysoko, jednakże należy przypomnieć, że barmani obowiązkowo musieli przygotować drinka "Screwdriver" w working flair i koktajl własnego pomysłu.

Wiernym partnerem w przygotowaniu konkursu okazała się firma Tymbark, a od marcowego konkursu we Władysławowie będzie nam patronować także firma Diamant ? cukry.

Już wkrótce na stronie  www.pokazybarmanskie.pl będzie można zobaczyć zdjęcia z każdego konkursu, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz zapoznać się z nowym regulaminem.

Skład zwycięskiego drinka to: 40 ml wódka,  20 ml red orange likier, 10ml sok cytrynowy, 40 ml tymbark limonka, 40ml tymbark pomarańcz

 

Z barmańskim pozdrowieniem,

Damian Sobczak.