Zimowy zlot barmanów

W dniach 27-28.02.2006 odbył się w Szczyrku zimowy zlot barmanów. Cykliczna już impreza cieszy się niesłabnącym powodzeniem i pojawia się na niej coraz więcej barmanów. Tegoroczny zlot zgromadził blisko 150 osób z całego kraju, barmanów, członków Stowarzyszenia Polskich Barmanów oraz przedstawicieli firm zaprzyjaźnionych ze środowiskiem barmanów, skupionych wokół Stowarzyszenia.

W pierwszym dniu spotkania, mieliśmy przyjemność zapoznania się z produktami firm wspierających zlot podczas cyklu bardzo ciekawych prezentacji: Johnnie Walker Black,  Wyborowa, Cognac Hennessey,syropy Giffard, Jack Daniels Tennessey Whisky. Po części “edukacyjnej”, odbył się kulig, po którym barmani zostali zaproszeni przez firmę Red Bull na imprezę trwającą do rana. Podczas zabawy zostaliśmy zaproszeni na kolację zorganizowaną przez firmę Phillip Morris, co pozwoliło nam zachować siły do końca imprezy czyli do rana. Drugi dzień zlotu, jak co roku miał wymiar sportowy. Uczestnicy spotkania walczyli o najlepszy wynik podczas zawodów narciarskich. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kobiety Snowboard

  1. Nycz Ewelina
  2. Rosołowska Izabela

Mężczyźni Snowboard

  1. Pawełczyk Piotr
  2. Kasprowicz Łukasz
  3. Łuszczak Ryszard

Kobiety Narty

  1. Bukowska Katarzyna
  2. Świdzińska Karolina

Mężczyźni Narty

  1. Kożlak Janusz
  2. Kożlak Jan
  3. Gawlak-Kubik Bartłomiej

Po zawodach, po chwili odpoczynku, podczas kolejnej imprezy z firmą Red Bull, raczyliśmy się kiełbaskami z ogniska oraz kebabem, który do nas zawitał dzięki staraniom naszego przyjaciela Jurka Antczaka z Zawiercia. Po tak obfitujących w wydarzenia dwóch dniach, rozjechaliśmy się do domów, życząc sobie spotkania w równie dużym gronie w przyszłym roku. Szczególne podziękowania kierujemy do firm które wsparły organizację zlotu: Wyborowa S.A., Brown-Forman, Bols, Diageo, Bacardi-Martini, Centrum Wina, V&S, Sobieski, Red Bull, Maspex (soki Tymbark), syropy Giffard, Żywiec, Phillip Morris, Coca Cola.


Z barmańskim pozdrowieniem,
Ryszard Maciejewski.