Fancy Drinks Baltic Resorts Competition 2006

MARITIM HOTEL KAISERHOF w najstarszym nadbałtyckim kurorcie Heringsdorf był organizatorem dwudniwego festiwalu Fancy Drinks BALTIC RESORTS COMPETITON 2006 imprezy barmańskiej w której uczestniczyli barmani i barmanki krajów basenu morza Bałtyckiego.

Ponad tysiąc osób spędzających urlop w tym niewielkim, acz bardzo ekskluzywnym kurorcie miało okazję przez 2 dni obserwować zmagania barmanów w dwóch kategoriach Flair i Classic.Sponsorem tytularnym imprezy była bardzo popularna w Niemczech wódka ABSOLUT co przy otwartym charakterze festynu ( konkurs odbywał się w pięknym amfiteatrze położonym na skraju nadmorskiej promenady ) jest praktyką nieco inną niż w Polsce gdzie ustawa zabrania organizacji imprez sponsorowanych przez firmy alkoholowe na otwartej przestrzeni parku, plaży czy nadmorskiego deptaku. Stowarzyszenie Polskich Barmanów reprezentowało 2 zawodników - szlifujący formę przed Mistrzostwami świata Tomasz Chadryś oraz Daniel Koguciuk bardzo utalentowany barman z Darłowa.

Wybór tych zawodników okazał się bardzo trafny ponieważ w konkursie w kategorii flair zajęli miejsca na podium ( I miejsce Tomasz Chadryś , II miejsce Daniel Koguciuk ) pokonując m.in wicemistrza Szwecji Mikaela Bonina.  Występ Polaków tak spodobał się niemieckiej publiczności że musieli oni powtórzyć swoje programy w zaimprowizowanym duecie przy wielkim aplauzie widowni.

Sporym sukcesem zakończył się również konkurs klasyczny gdzie w doborowym towarzystwie niemieckich i skandynawskich kolegów Tomasz Chadryś wywalczył 4 miejsce.

Dwudniowa wizyta u naszych zachodnich kolegów z DBU, była jednocześnie okazją do zapoznania się z  "kulturą barową " na najwyższym europejskim poziomie a nasz gospodarz Thomas Schilling bar - manager z hotelu MARITIM KAISERHOF uczynił wszystko aby nasza reprezentacja była zadowolona i usatysfakcjonowana z tej krótkiej pożytecznej ,przyjacielskiej wizyty.

Okazją do podziękowania za gościnność naszych kolegów z DBU będzie zaproszenie 4 osobowej delegacji na tegoroczny TROPICAL SUMMER DRINK 2006 który już wkrótce zaczyna się w hotelu Jan w Darłowie.

z barmanskim pozdrowieniem
R. Berent