Finlandia Fancy Cup 2006, Zabrze 'VIP Club'

W dniu 11.09.2006 w zabrzańskim „Vip Clubie” odbył się "Finlandia Fancy Cup" 2006.

Konkurs zorganizowany przez firmę Brown-Forman Polska przy współudziale Stowarzyszenia Polskich Barmanów. Celem zawodów była integracja środowiska barmańskiego na Śląsku, zarówno tego skupionego wokół Stowarzyszenia Polskich Barmanów jak i barmanów nie zrzeszonych, jak również propagowanie dobrych obyczajów i kutury picia alkoholu. Barmani uczestniczący w konkursie mieli za zadanie wykonać drinka z kategorii Fancy Drink. Regulamin konkursu oparty na regulaminie I.B.A. ułatwił szybkie i sprawne przeprowadzenie zawodów.

Wykonywane propozycje oceniane były przez komisję techniczną złożoną z członków S.P.B., a reprezentowali ją Piotr Dziadkowiec, prezes o/południowego S.P.B., Ryszard Łuszczak oraz Arkadiusz Nycz. Komisję degustacyjną stanowili goście zaproszeni przez organizatora tego wydażenia. Zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, w szranki o palmę zwycięstwa stanęło 38 barmanów reprezentujących lokale największych Śląskich miast, Podbeskidzia i Częstochowy. Po blisko 3 godzinnych zmaganiach wyłoniono pierwszą trójkę:

1 msc Magdalena Woś „Genesis” Club , Katowice
2 msc Robert Kucharski „Er.ka” Club , Opole
3 msc Łukasz Strzyż „Szuflada 15” Club , Chorzów

Zwyciężczyni konkursu „Finlandia Fancy Cup”2006, będzie brała udział w eliminacjach regionalnych, tegorocznego ogólnopolskiego konkursu „Finlandia Vodka Cup”2006, który jak co roku, zawładnie umysłami barmanów w całym kraju już w listopadzie.

Po zakończeniu zawodów barmani oraz pozostali goście, zostali zaproszeni na poczęstunek Break&Fast, zorganizowany przez firmę Phillip Morris. Jedną z atrakcji wieczoru, oprócz imprezy trwającej do białego rana był turniej bilardowy, którego zwycięzcą został Edward Malon z Raciborza.

Oprócz głównego sponsora zawodów firmy Brown-Forman Polska, organizację tego wydarzenia wsparły firmy Phillip Morris, Red Bull, Coca Cola.

Z barmańskim pozdrowieniem
Ryszard Maciejewski.