Mattoni Grand Drink 2006 - ekskluzywny konkurs dla elity światowego barmaństwa

W dniach 20 -22 listopada w najsłynniejszym kurorcie Republiki Czech- Karlovych Varach odbył się jubileuszowy 10 konkurs barmanski organizowany przez słynną w Europie Firmę  Mattoni producenta ekskluzywnej wody mineralnej.

Konkurs niezwykle prestiżowy do którego zaproszono 12 najlepszych zawodników ubiegłorocznych Mistrzostw Świata WCC 2007 Helsinki oraz kilkunastu barmanów których propozycje "cobblerów " przesłanych drogą internetową zakwalifikowano do udziału w wielkim finale.O randze zawodów może świadczyć również nagrodą Grand Prix w wysokości 10000 USD dla zdobywcy pierwszego miejsca.Polskę reprezentowało 2 barmanów z Okręgu Południowego -doświadczony Arek Nycz z Casinos Poland oraz młody , niezwykle utalentowany barman z Gliwic Bartek Kołodziej pracujący w znanym klubie Hemingway należącym do Ryszarda  Łuszczaka  Obaj zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując lokaty 8 i 19 co w tak doborowej stawce jest powodem do dumy i satysfakcji. Gratulacje!!!!!!!!!!

Jeszcze lepiej zaprezentował się Tomasz Chadryś który w konkursie obserwowanym  w kategorii Flair zwyciężył zdobywając nagrodę w kwocie 4000 USD wyprzedzając takich znanych zawodników Ondrej Stepnicka ( najlepszy flair bartender z Czech ) czy Nino Drini z Austrii. Impreza odbywała się w słynnym Grand Hotelu Pupp -najbardziej luksusowym hotelu w Karlovych Varach. Atrakcje przygotowane przez organizatorów ( loty samolotami sportowymi, limuzyny dla uczestników, wspaniałe przyjęcie w kasynie, zwiedzanie muzeum Becherovki ) to nagroda dla wszystkich uczestników konkursu oraz licznych zaproszonych gości.

z barmańskim pozdrowieniem
Ryszard Berent