8 finał konkursu barmańskiego Finlandia(R) Vodka Cup

18 listopada w warszawskim klubie Space odbył się kolejny, ósmy już finał konkursu barmańskiego Finlandia® Vodka Cup, organizowanego przez Brown-Forman Polska. W konkursie wzięło udział 20 barmanów z całej Polski, którzy wcześniej zwyciężyli w eliminacjach regionalnych przeprowadzonych w Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Gdyni.

8-finlandia_cup Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie dwóch drinków w kategorii Aperitiff i Long Drink. Każdy przyrządzony koktajl, od komisji degustacyjnej, otrzymywał punkty za smak, aromat, wygląd i ogólne wrażenie. Dodatkowo barmani byli oceniani od strony technicznej przez ekspertów ze Stowarzyszenia Polskich Barmanów. W gronie sędziów degustacyjnych znalazły się takie sławy jak Adam Sztaba, Kasia Cerekwicka, Kasia Sowińska, Łukasz Zagrobelny, Michał Gulewicz czy Michał Piróg, obecny mistrz świata Finlandia® Vodka Cup – Leszek Karaszewski oraz przedstawiciele koncernu Brown-Forman.

Z 20 finalistów jury wybrało zwycięzcę – Jakuba Gajdę, na co dzień barmana we wrocławskim klubie Daytona. Przygotował on long drink “Red Dream” na bazie Finlandia® Redberry Fusion oraz aperitiff “Rise Up”, którego podstawą była Finlandia® Lime Fusion. Drugie miejsce zajął Maciej Konrad z krakowskiego pubu Stajnia, zaś trzecie Adam Krakowski z Łodzi, pracujący w Costa Del Mare.

Zwycięzca 8. edycji polskiego konkursu barmańskiego Finlandia® Vodka Cup – Jakub Gajda, będzie reprezentował nasz kraj w światowym finale Finlandia® Vodka Cup w Finlandii, który odbędzie się w lutym 2008 roku.

Imprezę, która odbyła się w atmosferze prawdziwego współzawodnictwa i jednocześnie wspaniałej zabawy, prowadzili Marcin Prokop i Patryk Le Nart.  Zaraz po zakończeniu części konkursowej, podczas wręczenia nagród rozpoczęła wstęp znakomita orkiestra pod dyrekcją Adama Sztaby, która towarzyszyła zgromadzonym  gościom do końca imprezy.

Twórczą pracę barmanów i ich mieniące się feerią barw dzieła można było obserwować na ogromnym ekranie, racząc się drinkami roznoszonymi przez sympatyczne hostessy z logo Finlandia® Vodka. Imprezie wyjątkowo fińskiego klimatu dodawały zorze polarne, które sprawiły że goście i uczestnicy konkursu  poczuli się jak na dalekiej, malowniczej północy.