Sukces Polskich Barmanów na BRC 2007

W dniach 21-24 lipca na zaproszenie niemieckich kolegów z Deutsche Barkeeper Union do Herringsdorf wybrała się delegacja SPB aby uczestniczyć w międzynarodowym konkursie barmańskim organizowanym dla barmanów z krajów nadbałtyckich. Polski zespół składał się z czterech zawodników:

kategoria klasyczna:

Ryszard Matusiak, Krzysztof Kot
      
kategoria flair

Tomasz Hadryś, Daniel Koguciuk

Konkurs który odbywa się corocznie ( 5 edycja ) jest tylko pretekstem do przyjacielskiej wizyty delegacji  Szwecji , Danii, Finlandii, Estonii oraz Polski ,forum wymiany doświadczeń, możliwości na międzynarodowym rynku pracy , oraz integracyjnym spotkaniem międzynarodowej barmańskiej rodziny. Oba konkursy ( classic i flair ) odbywają się na świeżym powietrzu w muszli koncertowej w samym centrum uroczej miejscowości uzdrowiskowej Herringsdorf  gdzie w obecności ok.2500 widzów kunsztem barmańskim popisywało się 22 barmanów surowo ocenianych przez międzynarodowe jury.

W sportowej rywalizacji Polacy zajęli czołowe pozycje

  1. Krzysztof Kot z Long -drinkiem "Anabel" zajął 3 miejsce
  2. Tomasz Hadryś po trudym programie ( 4 upadki ) zajął 2 miejsce ustępując jedynie reprezentantowi Finlandii Tomi Pyluanainen

Polski Team zajął drużynowo 2 miejsce ulegając Niemcom zaledwie o 7 pkt .Trzecia Finlandia miała już stratę punktową do zwycięzkiego Teamu DBU 62 pkt.

Gorące podziękowania kieruję w stronę organizatorów , przyjaciół Stowarzyszenia Polskich Barmanów Tomasa Schilinga oraz Berndta Bayera ktorzy gościnnością i serdecznym przyjęciem międzynarodowych reprezentacji podnoszą rangę i prestiż tego konkursu.

z barmanskim pozdrowieniem
R. Berent