2 nd International Barmaid Festival Stuttgart 2008

Znakomity występ damskiej reprezentacji SPB  w konkursie 2 nd International Barmaid Festival - Stuttgart 09.02 - 12.02 2008

Po raz drugi w swojej stuletniej historii Deutche Barkeeper - Union zorganizowała w dniach 09.02 - 12.02 2008 międzynarodowy konkurs barmanski dedykowany wyłącznie kobietom barmankom.

Konkurs odbył się podczas największych w Niemczech targów hotelarsko-gastronomicznych INTERGASTRA w nowowybudowanym kompleksie targowym ulokowanym w okolicy Międzynarodowego Portu Lotniczego w Stuttgarcie.Ponad 30 uczestniczek reprezentujących 18 krajów członkowskich International Bartenders Association w konkursie klasycznym oraz 6 uczestniczek bardzo widowiskowego konkursu w kategorii flair to grupa pięknych, świetnie przygotowanych barmanek która na oczach licznej publiczności ( ok. 400 widzów ) stoczyła zacięty bój o wspaniałe puchary i nagrody dla laureatek .Polskiej reprezentacji  ( Violetta Sajnok oraz Karina Jany ) przypadły dwa wspaniałe puchary które będą pamiątką dla zawodniczek tych niezwykłych chwil i emocji podczas wielkiej międzynarodowej imprezy.

Drugie miejsce w konkursie Kariny to jak na międzynarodowy debiut tej młodej,ambitnej i niezwykle utalentowanej barmanki występ znakomity. Również szósta pozycja Violetty Sajnok w bardzo silnej międzynarodowej obsadzie należy uznać za wynik potwierdzający wysoki,profesjonalny poziom polskiej szkoły barmańskiej w Europie i na świecie.

Organizatorzy - sekcja Baden - Wurttenberg zadbała o bardzo bogaty program imprez towarzyszących spotkaniu barmanek z niemal całej Europy. Najciekawszym punktem programu ( oprócz wizyty w muzeum Mercedes-Benz ) była uroczysta kolacja w winiarni Kessler najstarszej winiarni w Niemczech produkującej markowe wina musujące metodą tradycyjną ( wtórnej fermentacji w butelce ) gdzie przy kieliszku doskonałego wina uczestniczki konkursu barmańskiego dowiedziały się od organizatorów iż najpiękniejszą reprezentacją konkursu była........ POLSKA. My to wiemy od dawna, Niemcy odkryli to dopiero teraz.

 

Fotorelacja


z barmanskim pozdrowieniem
Ryszard Berent