Zimowy zlot barmański - Krynica 2008

Ostatnie dni lutego to tradycyjnie czas organizacji zimowego zlotu barmańskiego który na stałe zaistniał w kalendarzu imprez integracyjnych organizowanych przez Zarząd Okręgu Południowego Stowarzyszenia Polskich Barmanów.

Spotkanie integracyjne które kilka lat temu było małą lokalną inicjatywą łączącą sportową rywalizację barmanów - narciarzy z towarzyskim spotkaniem przyjaciół środowiska profesjonalnych barmanów , urosło do wydarzenia o wielkim znaczeniu dla barmanów z całej Polski oraz przedstawicieli Firm partnerskich SPB. Tegoroczna impreza organizowana w pięknym hotelu " Lwigród " w Krynicy była rekordowa pod każdym wzgłędem. Prawie 200 uczestników zlotu, kilkanaście Firm stale partnerujących imprezom organizowanym przez SPB , pięć prezentacji szkoleniowych ,  konkurs barmański , emocjonujące zawody narciarskie , zabawy i tańce do białego rana oraz wspaniała słoneczna pogoda i prawdziwie przyjacielska atmosfera tegorocznego zlotu to wystarczające powody aby już dzisiaj myśleć o organizacji kolejnej edycji.

Oczywiście pominę szczegółowy opis wydarzeń (kto był uczestnikiem wie jak było, kto nie niech żałuje) ale kilka słów komentarza i  podziękowań należnych wszystkim uczestnikom  pozwalam sobie napisać.

Na początek Firmy partnerskie SPB które zapewniły doskonałą oprawę i budżety niezbędne do sprawnej organizacji tego przedsięwzięcia :
Dziękujemy, Dziękujemy , Dziękujemy

- WYBOROWA S.A
Za udział wspaniałej ekipy reprezentującej Firmę  ( szkoda że tak mało narciarzy ) , profesjonalną prezentację osiągnięć Firmy na rynku krajowym i światowym , dokumentację fotograficzną imprezy ( D. Rżysko )
wzorowe zachowanie ( chodzili spać o 22.00 ) , bogate zaopatrzenie imprezowego baru w liczne produkty ( wysoka półka )

- KOMPANIA PIWOWARSKA
Najliczniejsza grupa przedstawicieli ( poznaliśmy wszystkich ) wspaniałych przyjaciół i kompanów do zabawy , prawdziwych sportowców do końca walczących o zwycięstwo , doskonałe zimne piwo ( również bezalkoholowe ) poczucie humoru i zabawę do ostatniego gościa

- BOLS Sp.z.o.o.
Najpiękniejsze hostessy w kilkusetletniej historii kurortu kuracyjnego Krynicy , doskonałą wiśniówkę na stoku , żuberka zawsze i wszędzie , banery w najlepszych miejscach i całkiem niezłych narciarzy

- BROWN FORMAN
Za możliwość skosztowania iście krółewskiego trunku likieru Chambord , nieograniczone zaopatrzenie baru w produkty sztandarowe Firmy , za wytrwanie do końca imprezy ( reprezentacja skromna, ale jakość zawsze ważniejsza niż ilość )

- SOBIESKI  Sp.z.o.o.
Super rozrywkowa ekipa pod czujnym okiem swojego dowódcy Waldemara Z ( widoczni od początku do końca - " Król jest tylko jeden " ) za doskonałą i dowcipną prezentację portfolia ( nowa , nietłukąca butelka dla flair barmanów -Danzka )

- CENTRUM WINA
 Za obecność pięknych kobiet ( nie tylko gorących brazylijskich tancerek ) premiery w Polsce nowej doskonałej jakości rosyjskiej wódki " Russkij Standart " ( profesjonalna prezentacja + tasting )

- CASTEL FERES
Za wspaniałe wina do kolacji , obecność p. Prezesa - sportowca przez duże S ( snowboard ),za finał konkursu Red Wine Long Drink Contest ( motorynka pojechała do Katowic na letnich oponach .

- NESTLE WATERS
Za to że macie w portfolio wspaniałą wodę a nie wódkę ( niezbędne lekarstwo o poranku ) za pokonanie rywala na jego ziemii ( Krynica jest mekką innych producentów wód mineralnych ) rekordowe spożycie Nałeczowianki na tym terenie zanotowano w dniach 25-27 02 2008

- FOOD CARE
Za piękne i niezwykle sympatyczne TIGER-ki naładowane energią pozytywną , za zablokowanie hotelowego parkingu Nissanem ( konkurencja nie mogła dojechać )

- COCA-COLA POLSKA
Za obecność zawsze i wszędzie gdzie jest dobra zabawa

- MASPEX
Za najlepsze soki owocowe w Europie ( i nie tylko )

- PHILIP MORRIS
Za to że mają Pawła N. świetnego kompana do zabawy i zawodów sportowych ( wszystkich namawiał aby datę zerwania z nałogiem grawerowali na kultowych zapalniczkach ZIPPO )


- NIEZNANA FIRMA ALKOHOLOWA
Za dyskretne przemycenie na imprezę kilku butelek dokonałej irlandzkiej whiskey, aby przeprowadzić badanie marketingowe czy smakuje lepiej ciepła, w plastikowym kubku, w zaciszu hotelowych pokoi, czy też może zwyczajnie w barze, z odrobiną lodu i wody ze szklaneczki do whisky.  Odpowiedzi udzielam codziennie w godzinach od 09.00 - 17.00 pod numerem telefonu który znają wszyscy młodzi i zdolni pracownicy działu on trade wiodących firm dystrybucyjnych w naszym kraju. A tak na marginesie to już w roku ubiegłym na zlocie w Stasikówce przyłapaliśmy małego hultaja z tejże firmy jak podjadał nam bigos i kiełbaski (wkradł się na imprezę kuchennymi drzwiami) i przez dwie godziny tłumaczyliśmy iż wystarczy wcześniej zadzwonić do Stowarzyszenia Polskich Barmanów ( www.spb-pba.org.pl ) i można się z nami bawić bez ograniczeń do białego rana. No cóż może zapomniał, a może już tam nie pracuje.
Na zakończenie chciałbym również serdecznie podziękować wszystkim pracownikom hotelu " Lwigród " za wyrozumiałość a szwedzkich gości tegoż hotelu przeprosić za konieczność uczestniczenia w tej powtórce z Sylwestra.( Ursakta mej !!! )

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakładce galeria.

z barmańskim pozdrowieniem
Ryszard Berent