Słowenia gościnna dla polskich barmanów

W otoczonym wspaniałymi szczytami Alp Słoweńskim kurorcie Bled, leżącym nad jeziorem o tej samej nazwie w dniach 23-24 kwietnia 2008r. odbył się międzynarodowy konkurs barmański 30th Cup of Bled in mixing drinks for bartenders, Students of hotel catering schools and journalists. Głównym organizatorem tego (wyjątkowego, na skalę europejską),  konkursu było DBS – Slovenian Barmen Association.

Dzięki zaproszeniu  przez Prezydenta DBS Pana Dušana Furara, również polscy barmani Dawid Bujar oraz Dawid Typa mieli okazję reprezentować Polskę z ramienia Stowarzyszenia Polskich Barmanów.

O wysokiej randze tego, cyklicznie organizowanego konkursu świadczyła liczna reprezentacja DBS oraz  reprezentanci Niemiec, Węgier i Chorwacji. Swoje umiejętności i wspaniałe napoje mieszane Barmani prezentowali w dwóch kategoriach: After Dinner Cocktail oraz Fancy Drink. Wszyscy zawodnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem umiejętności technicznych oraz ciekawymi i oryginalnymi recepturami tworzonych drinków. W kategorii After Dinner zwycięzcą został Mladen Čoga –DBS, a w kategorii Fancy Drink Tomaž Vasle – DBS. Nasi reprezentanci po raz kolejny sprostali wysokim wymaganiom czego dowodem było zdobycie trzeciego miejsca w kategorii fancy drink przez Dawida Bujara.

Dzięki obecności w czasie tegorocznych zmagań barmanów w Bled, mieliśmy również okazję do zwiedzenia tej malowniczo położonej miejscowości oraz co bardziej istotne, zawiązania nowych znajomości z koleżankami i kolegami biorącymi udział w konkursie, a na co dzień pracującymi w drink barach niemalże całej Europy. Wspaniałe wyniki i wyjątkowa gościnność naszych słoweńskich kolegów na długo zapadną nam i innym uczestnikom głęboko w pamięci, przez co 30th Cup of Bled będziemy wspominać z wyjątkową nostalgią.

Z barmańskim pozdrowieniem
Dawid Typa