Polscy Barmani wzięli rewanż za ME 2008

Duży sukces na arenie międzynarodowej odniosła reprezentacja Stowarzyszenia Polskich Barmanów która w dniach 20-22 lipiec gościła na międzynarodowym konkursie " BALTIC RESORT CUP " zorganizowanym w Herringsdorf przez kolegów z DBU dla reprezentacji krajów nadbałtyckich.

Jak co roku (tegoroczna to już trzecia edycja) konkurs odbywał się na świeżym powietrzu w amfiteatrze przy nadmorskiej promenadzie, gdzie przy gorącym dopingu 2500 widzów barmani z Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii  i Polski zaprezentowali swoje umiejętności zarówno w stylu klasycznym jak również w stylu flair. Podczas dwóch dni zmagan konkursowych , licznych atrakccji przygotowanych przez naszych niemieckich przyjaciół barmani zaprezentowali sporą wiedzę miksologiczną oraz wysoki poziom techniki pracy za barem. W tym doborowym towarzystwie znakomicie zaprezentowała się polska reprezentacja w składzie:
1. Ryszard Matusiak                             II miejsce  classic
2. Marcin Sobociński                           VI miejsce classic
3. Tomasz Chadryś                               II miejsce flair
4. Bartosz Baranowski                           I miejsce flair

Zajmując drużynowo I miejsce w klasyfikacji generalnej i po raz pierwszy wspaniały puchar " BALTIC RESORTS CUP 2008 " pojechał do Polski.

Na słowa uznania zasługuje przede wszystkim niezwykłe zaangażowanie i profesjonalizm członków polskiej ekipy którzy swoją pomocą i radą służyli wszystkim uczestnikom tej niezwykle udanej imprezy.

W atmosferze przyjaźni i dobrego humoru obiecaliśmy gospodarzom powrót i obronę zdobytych pozycji w roku 2009.


z barmańskim pozdrowieniem
Ryszard Berent