Dni polskie w Puerto Rico

Dni polskie w Puerto Rico - wyjątkowo udana wyprawa reprezentacji polskich barmanów na egzotyczne wyspy Karaibów.

Jak co roku najważniejsza impreza światka barmańskiego Mistrzostwa Świata organizowane pod egidą największej organizacji zrzeszającej barmanów z 52 krajów świata International Bartenders Association odbywała się w dniach 05-10 pażdziernika w stolicy perły Karaibów Puerto Rico .

Przepiękny hotel Hilton Caribe ( rok budowy 1949 - pierwszy Hilton poza granicami USA ) był gospodarzem imprezy która na długo pozostanie w pamięci blisko 700 uczestników 57 Kongresu I.B.A - Kongresu wielu zmian i nowych kierunków wytyczanych przez władze tej międzynarodowej organizacji która jest liderem wśród organizacji propagujących najwyższe standarty obowiązujące w profesjonalnym barmaństwie.

Najciekawsze a jednocześnie bardzo szczęśliwe dla polskiej ekipy  zmiany dotyczyły regulaminów rozgrywania zawodów barmańskich. Pierwsza dotyczyła WCC - World Cocktail Championschip - konkursu klasycznego i wyznaczyła drogę uczestników do rozgrywki finałowej poprzez awans najlepszego cocktailu w danej serii ( barmani pracowali na 4 stanowiskach ) .

Pomijając zalety i wady nowego systemu należy podkreślić iż polska reprezentantka Wioletta Sajnok z Wrocławia dość łatwo pokonała swoich przeciwników i weszła do rozgrywki finałowej.Również startem w finale zaakcentował swój udział w tej największej światowej imprezie jeden  z najbardziej utalentowanych polskich barmanów w kategorii flair Bartosz Baranowski z Zielonej Góry..

Dwa finały dla polskiej reprezentacji to wynik który odzwierciedla wysoki poziom polskich barmanów , którzy udowodnili iż dobre przygotowanie do najważniejszej imprezy barmańskiej roku 2008 może zapewnić sukces w konfrontacji z czołowymi barmanami świata.Ostatecznie 14 pozycja Wioletty  ( 52 starujących zawodników ) oraz 6 miejsce na świecie dla Bartka to wyniki znaczące i przynoszące satysfakcję nie tylko uczestnkom konkursów ale również członkom kilkunastoosobowej reprezentacji Stowarzyszenia Polskich Barmanów. 

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria