Finlandia Vodka CUP 2008

30 listopada 2008 roku, w Hotelu Europejskim w Warszawie, już po raz 9 odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego Finlandia Vodka Cup. Barmani z całej Polski, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach w największych miastach Polski  (Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście), walczyli o miano najlepszego barmana w naszym kraju. Tradycyjnie organizatorem Finlandia Vodka Cup była firma Brown-Forman Polska.

Zadaniem uczestników było przygotowanie dwóch koktajli na bazie Finlandia Vodka (czystej i odmiany smakowej) w kategorii:
- long drink
- aperitif.

Uczestników oceniały dwie komisje: degustacyjna, do której zostali zaproszeni  dziennikarze i osoby ze środowiska gastronomicznego oraz techniczna, w skład której weszli członkowie Stowarzyszenia Polskich Barmanów. Komisja degustacyjna oceniała koktajle uwzględniając ich wygląd, aromat, smak oraz ogólne wrażenie. Profesjonalni barmani brali pod uwagę między innymi umiejętności manipulowania szkłem, prezentację butelek, całkowitą sprawność i postawę oraz wykonanie dekoracji koktajlu

Zdobywczynią największej ilości punktów w obu kategoriach była Karolina Karolkiewicz, reprezentująca Bagiński&Chabinka SPA w Miedzyzdrojach, która wygrała konkurs. Karolina jest  pierwszą kobietą w dziewięcioletniej historii polskiego konkursu i będzie reprezentowała Polskę na 11-tym Międzynarodowym Konkursie Finlandia Vodka Cup, który odbędzie się w Laponii.
Karolina opracowała oryginalne przepisy i przygotowała 2 koktajle - w kategorii Long drink o nazwie Sky, a Oxygen jako aperitif.

Sky
4cl Finlandia Vodka
1cl DK Amaretto
2cl DK Blue Curacao
2cl sok z cytryny
20cl sok anasowy

Oxygen
3cl Finlandia Cranberry
1cl DK Sour Apple
1cl DK Watermelon
0,5cl DK Grenadina
squirt Tonik Water

II miejsce zajął Cezary Marczuk reprezentujący club Buena Vista z Bydgoszczy. a na III pozycji uplasował się Bartosz Michaluk z klubu VIP w Zabrzu.

W tym roku konkurs poprowadzili Dorota Wellman oraz Patryk Le Nart. Po zakończeniu części oficjalnej o oprawę muzyczną i wyśmienitą zabawę zaproszonych gości zadbał szkocki wokalista JIMMY SOMERVILLE.

Więcej informacji udziela:
Liberty Group 022 427 36 40
Magdalena Wąsikowska 502 592 666
Magdalena Lizurej 500 020 146