International Flair Challenge 1 Heidelberg

Na zaproszenie Amando Ortiz organizatora zawodów barmańskich w kategorii flair pod patronatem Deutsche Barkeeper Union dwóch polskich reprezentantów Bartosz Baranowski oraz Daniel Koguciuk (Bar & Action Team) wzięło udział w bardzo mocno obsadzonym konkursie który odbył się w klubie "Billy Blues" w Heidelbergu. Zawody w których wzięło udział 26 barmanów reprezentantów Włoch, Szwajcarii,Niemiec,Francji,Turcji,Rosji, Austrii i Polski zgromadziły liczną publiczność która świetnie się bawiła przeżywając prawdziwie sportowe emocje. Konkurs składał się z dwóch etapów.

Podczas eliminacji wszyscy uczestnicy musieli w czasie 5 minutowego programu wykonać 1short oraz 1 long drink a dodatkowo nalać efektownie shatle cocktail. W rundzie finałowej trwającej 7 minut barmani przygotowali obowiązkowe 3 cocktaile z produktów głównego sponsora. Polscy reprezentanci w konfrontacji z czołówką europejskiego barmaństwa Flair wypadli całkiem dobrze zajmując kolejno 9 - Bartek i 12 - Daniel miejsca.

Pierwsza szóstka laureatów konkursu to:
1. Levent Yilmaz
2. Marco Canova
3. Gianluigi Bosco
4. Sylvian Glatigny
5. Sebastian Oguic
6. Tony Oliviero

Nieco rozczarowuje fakt iż mimo zaproszenia na konkurs nie pojawili się inni czołowi polscy zawodnicy którzy mieli szansę potwierdzić swoje międzynarodowe aspiracje. Mocniejsza polska reprezentacja miała bowiem szansę wpływu na poziom i bezstronność sędziowania które na komercyjnych konkursach pozostawia wiele do życzenia. Nagrody i premie pieniężne wypaczają wyniki końcowe nie tylko w Polsce ale również  w innych krajach europejskich.Koledzy oceniają programy kolegów a skomplikowane regulaminy służą nie tylko podwyższaniu poziomu zawodów ale także pozwalają na mało obiektywne i niesprawiedliwe sędziowanie przez pseudo-ekspertów stylu flair.


z barmańskim pozdrowieniem
Daniel Koguciuk + Ryszard Berent

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria