BOLS Creative Classic Cocktail Competition - 30th March 2009 - DUBLIN

W dniu 30 marca w Dublinie odbył się klasyczny konkurs barmański, którego zwycięzca bedzie reprezentował BAI (Bartenders Association in Ireland - Stowarzyszenie Barmanów Irlandzkich).
Do konkursu zostało zakwalifikowanych 30 barmanów z różnych krajów: Irlandii, Polski (Łukasz Wojcik i Bartek Waluś), Wloch, Chin, Malezji, Węgier (oprócz uczestnikow konkursu w sklad komisji sedziowskiej oprocz irlandczykow jak bylo do tej pory zajał miejsce równiez węgier), Francji, Hiszpani, Rosji.

Zasady gry: to 5 minut na sporządzenie 2 cocktaili, max 7 ingrediencji, sponsor Bols udostepnia likiery ktorego trzeba bylo uzyc w recepturze, pozostała część składnikow w zakresie barmana startujacego. Kolejność startujacych ustalona wczesniej (brak losowania co jest karygodne moim zdaniem na wszystkich irlandzkich imprezach) los tak chciał że z Bartkiem byliśmy w środku także nie najgorzej.Brak finału dodatkowej rozgrywki, wyniki na koniec sumowane i podawane do wiadomości publicznej oczywiście po wcześniejszej naradzie 15 -minutowej przed podaniem ostatecznych wyników - tak naprawdę wydarzyć mogło się wszystko :) :) :) ).

Wraz z Bartkiem zajęliśmy odpowiednio 5 i 10 miejsce, zwyciezca konkursu Włoch Roberto Espinoza (2 krotny reprezentant Irlandii na WCC w 2002 (Bled) i 2004 (Las Vegas)).

Zanotowaliśmy kolejny start w konkursie barmańskim w białych rękawiczkach eksponując przy tym naszą higiene pracy i podkreślając w ten sposób szczególnie płynną składność ruchów - którą nie ukrywam że trenujemy ;), tworząc z konkursu klasycznego magiczny występ jednego aktora, otrzymując przy tym największy aplaus ze strony zgromadzonej publiczności i za to wszystkim obecnym i organizatorom dziękujemy że możemy się przy tym dobrze bawić poświecając sie naszej niecodziennej pasji.

Z barmańskim pozdrowieniem z Zielonej Wyspy
Łukasz i Bartek

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria