Międzynarodowe Targi Alkoholi "Wine & Spirits" show barmański SPB

W dniu 04 czerwca w Centrum Targowo - Kongresowym MT Polska w Warszawie reprezentacja SPB zorganizowała prezentację dla gości i wystawców pod tytułem "Wino i Szampan w miksologii" oraz dwa krótkie pokazy sztuki barmańskiej w wykonaniu polskich reprezentantów - Grzegorza Szumskiego oraz Bartka Baranowskiego na tegoroczne Mistrzostwa Świataa które odbędą się w Berlinie 11 sierpnia 2009.

Podczas półtoragodzinnej prezentacji licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność obejrzeć, posmakować i dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z zastosowaniem win musujących i szampanów przy tworzeniu niezwykle eleganckich i doskonałych cocktaili szampańskich:

  • Kir Royale
  • Mimosa
  • Bellini
  • Royal Blue

Niezwykle proste w wykonaniu mają szerokie zastosowanie jako "welcome drinks" i są doskonałą propozycją na letnie długie wieczory dla organizatorów eleganckich przyjęć na najwyższym poziomie.

W drugiej części prezentacji barmani z SPB zaprezentowali nieco zapomniane wieloporcjowe "party drinks" - owocowe kruszony oraz kwiatowo - ziołową "wine bowl" które uświadomiły uczestnikom prezentacji iż dobry pomysł i odrobina szaleństwa może wprowadzić amatorów barmańskich eksperymentów w zaczarowany świat miksologii. Ozdobą uczestnictwa Stowarzyszenia w tej pierwszej targowej imprezie branży alkoholowej były występy tegorocznych reprezentantów Polski na MŚ. Oprócz ciekawego barmańskiego show dla publiczności, występy zostały ocenione przez master-bartenderów w celu dopracowania drobnych szczegółów technicznych oraz ostatecznych receptur drinków zgłoszonych do najważniejszego w roku 2009 konkursu.

P.S
Szczególne podziękowania dla Firmy "CENTRUM WINA" za pomoc i udostępnienie produktów winiarskich oraz syropów i likierów MONIN na potrzeby prezentacji.

 

z barmańskim pozdrowieniem
Ryszard Berent

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria