Heringsdorf zdobyty

Znakomity występ polskiej reprezentacji na międzynarodowym konkursie barmańskim w niemieckim kurorcie.

Jak co roku barmani reprezentacji krajów nadbałtyckich spotkali się w słynnym niemieckim kurorcie Heringsdorf  na 4 Międzynarodowym Konkursie  "Baltic Cup 2009" aby w przyjacielskiej i sportowej atmosferze rywalizować w dwóch kategoriach - classic & flair o prestiżową nagrodę  Sunshine drink of the Baltic 2009. Inspiracją dla barmanów była plaża, słońce morze oraz wakacje, sponsorem tytularnym DIAGEO (wódka Smirnoff), partnerami wspierającymi MONIN, RIEMERSCHMITT oraz GRANINI. Trzy tysiące widzów przez dwa dni kibicowało barmanom z Finlandii, Polski, Danii, Estonii oraz Niemiec którzy prezentowali wszechstronne umiejętności techniczne oraz pomysły miksologiczne poddawane surowej ocenie międzynarodowego jury.

Na tle silnych reprezentacji (kilku uczestników tego konkursu zobaczymy na MŚ 2009 w Berlinie) znakomicie zaprezentowali się reprezentańci Polski - Krzysztof Domarecki oraz Jarosław Barnaś w konkurencji classic oraz Bartosz Baranowski i Tomasz Hadryś w stylu flair.Doświadczeni barmani z międzynarodowym obyciem znokautowali wręcz konkurentów zajmując dwa pierwsze miejsca w klasyku oraz drugą i trzecią pozycję w stylu flair. Mimo technicznej przewagi nasi flairowcy ustąpili miejsca na pierwszym miejscu podium reprezentantowi Niemiec z powodu nieco niższych ocen jury degustacyjnego. Dla Bartka Baranowskiego było to ostatnie przetarcie przed występem na MŚ 2009 i trzeba zaliczyć jego trudny technicznie program wykonany prawie bezbłędnie za niezwykle udany. Cieszy również wynik Tomka Hadrysia który przy bardzo gorącym dopingu niemieckiej publiczności wywalczył drugie miejsce. O popularności naszych barmanów w Heringsdorf może świadczyć fakt iż na zaproszenie niemieckiej stacji telewizyjnej ARD wzięli udział w kręceniu filmu reklamowego o walorach turystycznych bałtyckich kurortów wspólnie ze znanym polskim telewidzom telewizyjnych seriali - Steffenem Moelerem.

Z reporterskiego obowiązku należy wspomnieć również o wieczornych spotkaniach w kultowym piano-barze hotelu MARITIM KAISERHOF gdzie międzynarodowa barmańska rodzina spędzała czas raczona kubańskimi drinkami przez  bar managera Thomasa Schilinga (głowny organizator konkursu) i jego barmański team.

Pozdrawiamy naszych bałtyckich przyjaciół i do zobaczenia w Berlinie!!!!!

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria