Konkurs barmański "Cztery pory roku - drinki bezalkoholowe"

Zarząd Główny Stowarzyszenia Polskich Barmanów  informuje iż z dniem 20 lipca 2009 startuje pierwsza edycja konkursu  pod nazwą "Cztery pory roku - drinki bezalkoholowe".

Regulamin konkursu :


1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Polskich Barmanów wraz z Firmami partnerskimi

     Hamilton Beach - producent mikserów , blenderów i sprzętu barmańskiego  najwyższej światowej jakości
     Monin - światowy lider w produkcji syropów barmańskich
     Grupa Maspex Wadowice - lider na rynku soków, nektarów, i napojów w Polsce - producent min. marki TYMBARK

Celem konkursu jest popularyzacja drinków bezalkoholowych wśród polskich barmanów przygotowywanych techniką blenderowania przy użyciu ingrediencji najwyższej światowej jakości oraz stworzenie bazy receptur takich drinków dla szerokiego wykorzystania w polskich barach i restauracjach w ramach kształtowania światowych standartów kultury picia napojów w naszym kraju.

2. Czas trwania konkursu - 1 rok - podzielony na 4 kwartały (4 etapy)

3. Formuła konkursu - otwarta .

Udział w konkursie może wziąć każdy polski barman pracujący w kraju i poza granicami Polski który zgłosi chęć uczestnictwa i prześle min. 1 oryginalną recepturę drinka bezalkoholowego w terminie 3 miesięcy od daty 20 lipca (20 pażdziernik 2009 - koniec I etapu) na adres e- mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Receptury prosimy przysyłać mailem  wraz z załączonym zdjęciem wykonanego drinka.

4. Konkurs odbywa się według zasad i reguł  zgodnych ze standartami International Bartenders Association  dla kategorii Long Drink - Bezalkoholowy

     każdy drink posiada oryginalną nazwę własną
     receptura zawiera max. 6 ingrediencji
     ilość użytych składników należy określić w cl
     pojemność drinka  max . 35 cl
     technika wykonania - blender elektryczny
     receptura zawiera opis szkła oraz dekoracji (tylko jadalne składniki)

Każdy uczestnik konkursu może nadesłać maksymalnie 3 receptury na każdym etapie konkursu.

W recepturze drinka dopuszczalne jest stosowanie dowolnych składników dostępnych na polskim rynku  z gamy produktów Monin oraz Tymbark.

Organizator dopuszcza użycie własnych składników spoza listy  produktów konkursowych  - owoce,warzywa , produkty mleczne , herbaty etc. (nie dotyczy syropów barmańskich, oraz soków innych producentów) w ilości nie przekraczającej 5 cl. w jednej porcji drinka.

5.  Nadesłane receptury będą oceniane przez komisję jurorów (po 1 reprezentancie SPB oraz Firm partnerskich konkursu) która wyłoni 5 najciekawszych i oryginalnych Long Drinków bezalkoholowych na każdym etapie konkursu.

6. Organizator wraz z Firmami partnerskimi zastrzega sobie prawo do wykorzystania wszystkich nadesłanych receptur oraz nazw do celów marketingowych , reklamowych i komercyjnych na zasadach wyłączności.

Po każdym etapie Organizator ogłosi na stronie internetowej www.spb-pba.org.pl  w terminie 14 dniowym listę 5 laureatów którzy otrzymają nagrody w postaci dyplomów oraz nagród rzeczowych i gadżetów firmowych .

Zwycięzcy poszczególnych etapów staną do rozgrywki finałowej (konkurs na żywo) która odbędzie się podczas letniego zlotu barmańskiego Tropical Trendy Drinks 2010.