Tropical Trendy Drinks 2009 - relacja

Za nami kolejne spotkanie integracyjne barmańskiego świata TROPICAL TRENDY DRINKS 2009. Trzy dni spędzone w gościnnych progach kołobrzeskiego hotelu IKAR PLAZA, zapadną nam wszystkim głęboko w pamięć, o co zadbali, jak zwykle niezawodni sponsorzy i partnerzy spotkania: Nemiroff Vodka, Kompania Piwowarska, Centrum Wina, Monin, Hamilton Beach, Tymbark, Philip Morris,Espresso, Stena Line i po raz pierwszy internetowy operator BetCRIS.com.

Trzy dni emocji konkursowych, szkoleń i doskonałej zabawy (pogoda dopisała jak nigdy) wprawiły uczestników w doskonały nastrój. Warsztaty dla młodych barmanów w technice flair prowadzone przez mistrza E. Dytko oraz w-ce mistrza świata Stefana Hanedera z Austrii to próba zainteresowania zdolnej,barmańskiej młodzieży sztuką niezwykle trudną ale gwarantującą międzynarodowe sukcesy dla najbardziej wytrwałych. Specjalistyczne szkolenie baristy (kawy mrożone oraz użycie syropów barmańskich) oraz niezwykle ciekawe wykłady z wiedzy o winie (Centrum Wina -Wiesław Wysokiński) to wiedza po którą przyjechało do Kołobrzegu ponad 260 uczestników tegorocznej edycji Tropicala.  Długo będziemy wspominać doskonały serwis, piękną scenerię i atrakcje jakie towarzyszyły naszemu spotkaniu. Konkursowe zmagania przeplatane były szkoleniowymi spotkaniami i występem mistrza świata juniorów w nunchaku i kamy Arkadiusza Homańczuka, reprezentanta BetCRIS.com. Sam konkurs odbywał się w iście wakacyjnych nastrojach na terenie basenu zewnętrznego IKAR PLAZA. Żywo reagująca publiczność wsparła uczestników, co w sumie dało wybuchowy wręcz efekt,  który uzewnętrznił się w trakcie konkursu otwierania piwa GROLSCH (specjalna nagroda dla Mariusza Kołakowskiego za otwarcie piwa plażowym klapkiem).

Profesjonalna postawa jury trzymała w napięciu trzyosobowe teamy, aż do kończącej konkurs gali, gdzie na zwycięzców i uczestników czekały nagrody przygotowane przez sponsorów.
Tropical Trendy Drinks 2009     Tropical Trendy Drinks 2009     Tropical Trendy Drinks 2009

W czasie  oficjalnej  gali i rozdaniu dyplomów okazało się, że zwycięzcami konkursu zostali:

I - Jarski Tomasz, Herman Agnieszka, Kachniarz Jan

I - Urbański Wojciech,Patrick Le Fuevier, Parchotiuk Kacper

III - Schelling Thomas, Erdmann Nadine, Hubschmann Stefan

Radości nie było końca co uwieńczono na wspólnym zdjęciu przy, a w zasadzie na, Hammerze sponsora BetCRIS.com.
Tropical Trendy Drinks 2009     Tropical Trendy Drinks 2009     Tropical Trendy Drinks 2009

Wspólne świętowanie zakończyła wspaniała zabawa w hotelowym night-clubie przy dobrej muzyce    i dzięki BetCRIS.com również w kasynie (hazard bez pieniędzy) prowadzonym przez profesjonalnych krupierów.

Godnym odnotowania pozostał fakt iż tegoroczna edycja Tropical Trendy Drinks była imprezą o charakterze otwartym, zatem liczna grupa barmanów spoza kręgów członkowskich SPB mogła zobaczyć iż wspólna zabawa i szkolenia połączone z konkursem barmańskim "na wesoło" to dobry plan na koniec wakacji również w przyszłym roku.

Dzięki współpracy sponsorów, partnerów i oddanych członków Stowarzyszenia Polskich Barmanów, po raz kolejny udało się zorganizować wspaniałą integracyjną imprezę. Nasi zagraniczni goście z Austrii i Niemiec byli pod wrażeniem panującej atmosfery i gratulowali nam sukcesu przyznania organizacji Światowego Kongresu IBA w 2011 roku.

 

Z barmańskim pozdrowieniem,
Jarosław Zyguła