Podsumowanie roku 2009

365 dni roku 2009 minęło tak szybko iż dopiero w przerwie świąteczno-noworocznej znalazłem chwilę czasu na podsumowanie i krótką analizę wydarzeń Rok wielu sukcesów polskich barmanów, wysokich lokat na międzynarodowych konkursach barmańskich, rok harmonijnej wspólpracy z partnerami i sponsorami którzy mimo kryzysowej sytuacji w branży okazali "przyjażń na dobre i na złe".

Można śmiało zaryzykować twierdzenie taki rok, jak poprzednie 19 lat istnienia Stowarzyszenia. Jednak rok 2009 był dla członków SPB rokiem szczególnym, rokiem w którem spełniło się marzenie wielu polskich barmanów i przyjaciół SPB a w szczególności Z.T Nowickiego. Marzenie, aby Polska była gospodarzem światowego Kongresu I.B.A. który w połączeniu z Mistrzostwami Świata jest największą barmańską imprezą, wydarzeniem które daje poczucie dumy i satysfakcji każdemu polskiemu barmanowi..

Koleżanki i Koledzy,
W Berlinie zapadła decyzja że rok 2011 to rok kiedy Polska będzię gościć 700 delegatów i uczestników 60 Jubileuszowego Kongresu International Bartenders Association reprezentujących 55 krajów członkowskich z całego świata.
Sukces i dowód uznania dla nas, wszystkich członków SPB, za przyjażń, nienaganny wizerunek i wysoki kunszt polskiego barmana.

Bez wątpienia, prawdziwym sprawdzianem naszych organizacyjnych możliwości będzie odbywająca w dniach 22-24 stycznia 2010 II Europejska Konferencjia krajów członkowskich I.B.A (37 delegacji) której gościem honorowym będzie - Prezydent I.B.A -Derrick Lee

Myślę iż opis wszystkich zdarzeń minionego roku (zainteresowanych odsyłam do zakładki WYDARZENIA) nie ma większego sensu, albowiem wszyscy uczestnicy tych konkursów, szkoleń i integracyjnych zlotów mają je w pamięci. Jednak jest jeden szczegół któremu chciałbym poświęcić kilka zdań. Chodzi mianowicie o sytuację która dotyczy "polskiego flair"

Mamy w Polsce dwóch światowej klasy barmanów tego stylu, znanych w kręgach światowej czołówki, panów T.Małka i M.Posłusznego którzy niestety nie są członkami naszego Stowarzyszenia i mimo najszczerszych chęci nie będą reprezentowali Polski na zawodach rangi MŚ. Brak następców Eugeniusza Dytko reprezentujących poziom gwarantujący wysokie lokaty na ważnych międzynarodowych zawodach stwarza sytuację, iż już na tegorocznych MŚ w Singapurze może zabraknąć polskiego reprezentanta. Wielka szkoda.
Mamy jeszcze trochę czasu, zatem każda poważna propozycja zmiany tej sytuacji może liczyć na wsparcie organizacyjne i finansowe ze strony SPB.

Styl klasyczny ma się na szczęście bardzo dobrze, a będzię się miał jeszcze lepiej,albowiem dobiega konca przygotowanie projektu "TOP 25" którego mentorem będzie Piotr Dziadkowiec - niekwestionowana osobowość i autorytet, wychowawca wielu świetnych barmanów. Zapraszamy do wspólpracy przy realizacji "TOP 25" firmy partnerskie SPB dla których korzyści wynikające z "opieki" nad elitarną grupą młodych i ambitnych konkursowych fighterów powinny być całkiem spore. Regulamin uczestnictwa w "TOP 25" ukaże się już wkrótce pod nową zakładką.

Bedą tam również publikowane materiały redagowane przez doświadczonych barmanów konkursowych (polskich i zagranicznych) które zweryfikowane przez masterów będą swoistym poradnikem profesjonalnego barmana.

Niechcący opisując rok 2009 przeszliśmy do planów na przyszłość.Czas biegnie bowiem bardzo szybko............
Zatem do zobaczenia w Krynicy (01-03 marzec)

 

z barmańskim pozdrowieniem
R. Berent