Spotkanie szkoleniowe w Browarze Kompanii Piwowarskiej

W dniu 6.04.2010 w ramach lokalnej inicjatywy Stowarzyszenia Polskich Barmanów Okręgu Północnego odbył się wyjazd z Olsztyna do Poznania obejmujący trzygodzinne spotkanie szkoleniowe w Browarze Kompanii Piwowarskiej, podczas którego Pan Dariusz Kosiorek omawiał zasady prawidłowego wyszynku piwa.

Szkolenie zakończyło się zwiedzaniem Browaru pod okiem przewodnika i degustacją piwa Lech. Ekipa SPB Olsztyn, pod moim przewodnictwem liczyła 9 osób (5 członków i 4 sympatyków, a po tym wyjeździe może niebawem także członków). W przerwach kawowych można było miło spędzić czas przy różnego rodzaju grach i zabawach multimedialnych ustawionych w Centrum Wycieczkowym Lecha i np. można było zagrać w kapsle, zrobić sobie zdjęcie, wpisać się do księgi gości lub pooglądać ciekawe marki piw z portfolio SAB Miller.

Następnym punktem wycieczki była siedziba Poznańskiej Akademii Barmanów przy ulicy Drużbackiej, gdzie Pan Dariusz Kosiorek prowadzi kursy barmańskie. Chętnie odpowiadał na wszystkie pytania związane z pochodzeniem wielu unikatowych butelek alkoholi stojących na barze oraz tłumaczył rozwiązania techniczne zastosowane przy projektowaniu baru. Każdy mógł sobie nalać piwo zgodnie z zasadami, które było omawiane na szkoleniu oraz spokojnie porozmawiać z innymi członkami SPB ze Szczecina, Zielonej Góry, Piły, Szczecina czy Wrocławia, którzy także przyjechali na to szkolenie.

Ostatnim punktem naszej wycieczki tego dnia, ale już w zmniejszonym składzie (5 osób) była Piła i tamtejsza siedziba Bar&Action School Eugeniusza Dytko przy ulicy Lotniczej. Gdzie sam Mistrz Świata pokazywał nam zdjęcia i opowiadał o swoich sukcesach, bo nie wszyscy z naszej grupy znali go wcześniej. Mogliśmy także chwilę potrenować sztukę flair pod jego okiem i otrzymaliśmy zaproszenie na przyjazd pod koniec maja.
 
Cała nasza ekipa stwierdziła, że wyjazd do Wielkopolski był bardzo udany, mimo długiej trasy, jaką mieliśmy do pokonania.
Przy okazji bardzo dziękujemy za zaproszenie i pomoc w organizacji wyjazdu Panu Dariuszowi Kosiorkowi, Kompanii Piwowarskiej oraz Eugeniuszowi Dytko, który mimo dość późnej pory pokazał nam swoją szkolę!

Z barmańskim pozdrowieniem,
(-) Grzegorz Żurowski
Członek Zarządu Stowarzyszenia Polskich Barmanów Okręgu Północnego

"Zarząd Okręgu Zachodniego  Stowarzyszenia Polskich Barmanów od wiosny wziął się do pracy i stawia na podnoszenie kwalifikacji swoich członków i osób zainteresowanych o czym będziemy informować na bieżąco."

 

Z barmańskim pozdrowieniem
Prezes Okręgu Zachodniego SPB
master bartender Dariusz Kosiorek