32 Pokal Bleda - relacja

Słowenia gości po raz kolejny barmanów z polski. W dniach 13-15.04.2010 alpejski kurort Bled gościł polskich barmanów na międzynarodowym konkursie barmańskim „32  Pokal Bleda”.  Organizatorem konkursu było DBS – Slovenian Barmen Assocation. Bardzo miło zostaliśmy powitani przez Prezydenta DBS Pana Dušana Furara.

W konkursie uczestniczyli reprezentanci Słowenii, Węgier, Czech, Austrii i Polski którą reprezentowali Krzysztof Domarecki i Krzysztof Łyś.
Dwudniowy konkurs rozpoczął się minutą ciszy i kondolencjami przekazanymi na nasze ręce z powodu tragicznej śmierci Prezydenta Polski.
Po części powitalnej i wspólnym zdjęciu rozpoczął się konkurs w którym brało udział 28 barmanów.

Pierwszy dzień to Before Dinner Drink a drugi dzień to Long Drink. Konkurs odbywał się na zasadach IBA.

Mimo bardzo ciekawych numerów które wylosowaliśmy tj. 1 i 17 oraz problemem ze szklanymi miarkami konkurs przebiegał bez problemów i na wysokim i wyrównanym poziomie.

W ogólnej punktacji uklasowliśmy się w drugiej dziesiątce, mimo tego zyskując wyróżnienie głównego sponsora Bacardi Martini.
Po zmaganiach w konkursie mieliśmy trochę czasu na zwiedzanie okolicy  w bardzo ładnej deszczowej pogodzie?

Barmani ze Słowenii  zadbali o nas i kolegów z innych krajów w czasie konkursu jak i w zagospodarowaniu wolnego czasu dbając o nasze podniebienia i pogodę ducha. Niestety pomimo tak dobrego jedzenia po niektórych osobach dalej tego nie widać.

 

Pozdrawiamy z białego Zakopanego Hej….
Krzysiek i Krzysiek