Morska Bryza - relacja

Zgodnie z planem w dniach 31.05.-01.06.2010 odbyło się spotkanie integracyjne środowiska barmańskiego zorganizowane przez Zarząd Okręgu Północnego  Spb-Pba. Mieliśmy tym razem wspólnie z Koleżankami i  Kolegami z firmy Brown Forman Polska możliwość skorzystania z gościnności firmy Stena Line Polska w ramach rejsu okrężnego Gdynia-Karlskrona( Szwecja ).

Po odprawie na terminalu promowym w Gdyni udaliśmy się w nieznane dla większości  wnętrza promu pasażersko-samochodowego Stena Baltica. Dla nas była to pierwsza tego typu morska przygoda, więc emocje rosły z godziny na  godzinę. Wielkość jednostki nasuwała pytanie, jak ona może utrzymywać się na wodzie. O tym wszystkim dowiedzieć mieliśmy się później, w trakcie rejsu bowiem nasi koledzy Jarek Zyguła i Marcin Sobociński, przygotowali bogaty program pobytu połączony ze szkoleniami, zwiedzaniem i poznawaniem statku, atrakcyjny program rozrywkowy i wspaniałe doznania kulinarne za sprawą Szefa Kuchni Marcina Koteckiego i jego współpracowników.

Dzięki bogactwu atrakcji mieliśmy zapomnieć o sztormowej pogodzie jaka czekała na nas na otwartych wodach Bałtyku. Po otrzymaniu kabin i spotkaniu informacyjnym zaczęło się... od bardzo ciekawego szkolenia przygotowanego przez Ilkaa Perttu z firmy Brown Forman Ambasadora marki Finlandia Pekka Pellinen z Finlandii. Ciekawa forma warsztatów i testowania różnych wódek wzbudziła zainteresowanie i  wprowadziła nas w wyśmienity nastrój. Spotkanie to przy wielkim aplauzie zakończyło się pokazem otwierania butelki szampana... kieliszkiem.

Następnym punktem programu było zwiedzanie siłowni okrętowej, po której oprowadzał nas oficer mechanik Oskar Wojciechowski( podziękowania za cierpliwość i profesjonalizm z jakim odpowiadał na nasze pytania ). Po wspaniałej kolacji bufetowej ( podziękowania dla Szefa Kuchni i jego współpracowników-schab z dzika i  łosoś zapiekany w śmietanie-rewelacja!!! ) wypłynęliśmy na otwarte morze w kierunku Szwecji. Falujący, sztormowy parkiet dyskoteki, miła atmosfera, nowe przyjaźnie zawarte w ramach całej grupy ok. 80 osób, obfita degustacja przygotowana przez koleżanki i kolegów z Brown Forman Polska oraz sympatyczna obsługa barmanów C-View Baru Darii i Andrzeja wprawiła wszystkich w doskonały nastrój. Niektórzy z nas czekali nawet na ogłoszony wschód słońca o godz. 04.16. J.

Szwecja przywitała nas pięknymi widokami szkierów, panoramą urokliwej Karlskrony i sztormową pogodą. Po obfitym śniadaniu spotkaliśmy się ponownie w C-View Barze gdzie czekały nas szkolenia zaproponowane i interesująco poprowadzone przez Maksa Warno, reprezentanta firmy Hamilton Beach oraz Doroty Lisowskiej z Centrum Wina oraz firmy Monin. Zwiedzanie mostku kapitańskiego ( podziękowania dla oficera nawigatora Pana Bogdana ) oraz zabawny program artystyczny, gra w bingo, konkurs jaka to melodia oraz pokaz barmańskiej wiedzy i umiejętności pozwoliły nam na osobiste refleksje dotyczące pracy na morzu. W połączeniu z udanymi zakupami w sklepie, mnóstwem wrażeń i nowymi przyjaźniami wyjazd ten wyzwolił w nas niezwykle pozytywne emocje i chęć uczestnictwa w życiu Stowarzyszenia.

Wielkie wyrazy uznania dla Jarka Zyguły i  Marcina Sobocińskiego oraz  całej załogi  promu Stena Baltica za zorganizowanie i wspaniałe przyjecie naszej grupy pt. Morska Bryza. Dziękujemy też p. Iwonie Pałasz z działu marketingu za wyrozumiałość i profesjonalne odprawy grupy. Jedyne pytanie - prośba…kiedy się znowu spotkamy???

Na koniec chcielibyśmy podziękować Firmie Carlsberg - Okocim za dwie beczułki złocistego napoju które umiliły  wszystkim uczestnikom barmańskiej  imprezy czas spędzony na gościnnym promie Stena Baltica.

Pozdrawiam,
Grzegorz Strójwąs
Okręg Południowy

 
Z barmańskim pozdrowieniem,
Jarosław Zyguła
Prezes Okręgu Północnego

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria