"20 lat minęło jak jeden dzień..

Mimo iż brzmi to niewiarygodnie, ale kilkanaście dni dzieli Nas od niezwykle miłej i ważnej daty powstania i rozpoczęcia działalności Stowarzyszenia Polskich Barmanów (19.09.1990 wpis do KRS - nr.154),pierwszej niezależnej,organizacji zrzeszającej profesjonalnych barmanów założonej w Gdańsku przez Zdzisława T. Nowickiego, ojca, nauczyciela oraz przyjaciela wielu z Nas.

Dwadzieścia lat to trzy generacje barmanów, lata wielkich zmian w branży gastronomicznej, szczególnie w naszym kraju, okres wielu międzynarodowych sukcesów na największych imprezach, konkursach i barmańskich festiwalach.To wreszcie okres wytężonej pracy kilkuset członków Stowarzyszenia nad zmianą tradycyjnej, słowiańskiej kultury spożywania napojów alkoholowych w naszym kraju.To okres wielu sukcesów, spełnionych marzeń, realizacji ambitnych projektów, tysięcy wyszkolonych, wchodzących na ścieżki zawodowej kariery,młodych entuzjastów barmaństwa.

Chcielibyśmy uhonorować wszystkich ktorzy przyczynili się do dzisiejszej,wysokiej pozycji Stowarzyszenia Polskich Barmanów na krajowej i międzynarodowej arenie organizując konferencję poświęconą historii ale również przyszłości naszego Stowarzyszenia.

Zarząd Główny przy współpracy z Konfraternią Barmanów Mistrzów oraz wieloletnimi,sprawdzonymi partnerami i przyjaciółmi organizuje na promie Stena Baltica w dniach 28.09 -29.09 konferencję poświęconą 20 letniej historii SPB oraz planom związanym z przyszłością i dalszym rozwojem naszej Organizacji.

Planujemy zaprosić ok. 120 gości, osób reprezentujących nasze środowisko oraz tych którzy w szczególny sposób zapisali się na kartach historii Stowarzyszenia Polskich Barmanów.

Aby nie pominąć nikogo chcielibyśmy zwrócić się do całego środowiska barmanów- profesjonalistów oraz osób z branży alkoholowej o przesyłanie na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoich propozycji kto powinien wziąć udział w tej niezwykle ważnej dla istnienia i przyszłości SPB konferencji.

Chcielibyśmy uhonorować wszystkich ktorzy na trwałe zapisali się w historii Stowarzyszenia przedstawić ich młodemu pokoleniu barmanów którzy już za kilka,kilkanaście lat będą kontynuować naszą pracę umacniania wysokiej pozycji i prestiżu polskiej szkoły barmańskiej w globalnym świecie gastronomii i hotelarstwa na najwyższym poziomie.

Jednocześnie zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Firm, Organizacji, Stowarzyszeń,branżowych Mediów oraz osób prywatnych które posiadają jakiekolwiek pamiątki,zdjęcia,filmy etc.i chciałyby się włączyć do prac związanych z organizacją 20-lecia istnienia Stowarzyszenia Polskich Barmanów o kontakt z biurem ZG SPB tel/ fax 58/ 624 04 74 ew.e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„20 lat minęło jak jeden dzień…” Obchody,  Konferencja i Zjazd Współpracowników, Przedstawicieli Firm Partnerskich, Gości Honorowych oraz Sympatyków i Członków Stowarzyszenia Polskich Barmanów, które 19.09.1990 roku rozpoczęło swoją działalność – miejsce: prom pasażersko-samochodowy Stena Baltica kursujący na linii Gdynia-Karlskrona (Szwecja). Impreza odbędzie sie w dniach 28.09.-29.09.2010. Zapraszamy!


z barmańskim pozdrowieniem
Ryszard Berent