Polsko-ukraińska szarża na Budapeszt

W dniach 13-14 sierpnia w Budapeszcie przy okazji Festiwalu SZIGET 2010 w specjalnie wyznaczonej strefie Nemiroff, który był współsponsorem festiwalu odbyły się warsztaty barmańskie oraz Nemiroff Sziget Cocktail Competition 2010.

Polską reprezentacje stanowili : Wojciech Urbański i Piotr Sajdak (obaj Kraków), Krzysztof Lewkowicz (Białystok) Stanisław Krzewski (Płock), Damian Koszarek (Poznań) i Piotr Drzewucki (Toruń) oraz przedstawiciel Nemiroff Polska Daniel Jaworski.

W pierwszym dniu warsztatów odbyło się szkolenie z zakresu towaroznawstwa, prezentacja wszystkich wódek z portfolio Nemiroff oraz szkolenie z miksologii i przyrządania koktaili na bazie wódek Nemiroff. Po oficjalej części nasi barmani bawili się na festiwalu oddając się szaleństwu przy muzyce takich gwiazd jak : Iron Maiden, Muse, Saner van Doorn i innych.

W pełni korzystając z różnonodności atrakcji jakie były dostępne na Sziget (bary Nemiroff, tajskie masaże, skoki na bungee, węgierskie karaoke czy też relaks w strefie VIP w towarzystwie przepięknych hostess). Drugiego dnia nasza Polska ekipa w pełni sił i w pełnej koncentracji stanęła do zawodów barmańskich. Pierwszy numer startowy wylosował Wojciech Urbański – bezbłędna technika, przepiękna dekoracja i wyśmienity smak. Poprzeczka postawiona przez Wojtka była nie do osiągnięcia dla jego kolegów z Ukrainy, Węgier i Izraela. Pierwsze miejsce Wojtka Urbańskiego było bezapelacyje. Jako, że dobrego barmana charkteryzuje nie tylko poczucie smaku i nienaganna technika pracy ale i szuka komunikacji z konsumentem barmani mieli za zadanie przygotować prezentacje swojego kraju. W tej kategorii nalepszy okazał się Piort Sajdak, który bardzo sumiennie profesjonalnie podszedł do tego zadania i zdeklasował kolegów z reszty świata. Kolejna nagroda jaką zdobyła Polska ekipa to Grand Prix dla najlepszego showmana którą otrzymał Stanisław Krzewski. W kategorii flair w czołówce znalazł się Piotr Drzewucki a koledzy Krzysztof Lewkowicz i Damian Koszarek czynnie uczestniczyli w międzynarodowej komisji sędziowskiej.

Ciekawe warsztaty, wspaniała zabawa i ogromny sukces Polskiej drużyny – to najbardziej adekwatne podsumowanie uczestniectwa naszych kolegów z SPB na Nemiroff Sziget Cocktail Competition 2010.


Daniel Jaworski
Specjalista ds. Gastronimii
Nemiroff Polska

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria