Zaproszenie na Zimowy Zlot Barmanów 2012

Drogie Koleżanki i Koledzy Barmani oraz Wszyscy  Sympatycy SPB!!!

Mam niewątpliwą przyjemność zaprosić Was na kolejny XVII ZLOT ZIMOWY do pięknej Krynicy Zdrój i do bardzo gościnnego dla nas Hotelu Krynica.
Od lat nasza impreza ma ugruntowaną mocną markę i gromadzi prawdziwe dużą grupę polskich barmanów i sympatyków naszego środowiska. W trosce o to by tak ważne wydarzenie na długo pozostało w naszej pamięci dokładamy wielu starań by każdy zlot był wyjątkowy i atrakcyjny. Również w tym roku szykujemy wiele atrakcji i niespodzianek, dlatego też wprowadzamy kilka zasadniczych zmian. Mają one na celu podwyższenie poziomu naszego spotkania, nie zmieniając równocześnie jego głównego celu jakim jest integracja polskiego środowiska barmańskiego i firm działających w gastronomii.

Proszę o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w tegorocznym zlocie:

1. W zlocie mogą brać udział aktualni członkowie SPB, czyli członkowie, którzy opłacili składkę członkowską w roku 2011 lub do 28 lutego roku bieżącego. Wszystkie osoby, które dokonały wpłaty lub przystąpiły do SPB dopiero po 28 lutego roku ubiegłego, muszą przywieźć ze sobą na zlot potwierdzenie wpłaty, aby mieć prawo do otrzymania ceny preferencyjnej. Podczas zlotu składki oraz wpisowe nie będą przyjmowane! Wszystkich operacji finansowych dokonujemy na konto SPB (od wielu lat nr konta oraz kwoty składek są niezmienne, można sprawdzić na stronie internetowej SPB w zakładce „Sprawy członkowskie ”).

2. Każdy członek SPB spełniający powyższe warunki może (do czego zachęcamy) zaprosić na zlot tylko jedną osobę towarzyszącą. Za którą jest odpowiedzialny w czasie trwania imprezy.

3. Koszt uczestnictwa w zlocie dla członka SPB to 340 zł., (pod warunkiem wzięcia udziału we wszystkich szkoleniach - szczegółowe wyjaśnienie w pkt 5). Dla osoby towarzyszącej cena bez dofinansowania wynosi 400zł/os. W cenie zawarte jest: zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych, wyżywienie oraz udział w planowanych imprezach.

Płatności za udział w zlocie będą pobierane gotówką, z góry, po przyjeździe do hotelu. Członkowie SPB również wstępnie wpłacają po 400 zł. Rozliczenie nastąpi w dniu 6 marca po sprawdzeniu frekwencji w szkoleniach.

4. Aby być pewnym miejsca w hotelu Krynica należy dokonać rezerwacji drogą elektroniczną, wypełniając dokładnie zamieszony formularz zgłoszeniowy, na którym należy zgłosić również osobę towarzyszącą. Rejestracja będzie aktywna od 10 lutego od godziny 00:00 do 2 - go marca do godziny 00:00. W przypadku wykorzystania przewidzianej puli miejsc w hotelu, rejestracja zostanie zablokowana przed wyznaczonym czasem. Ilość miejsc jest ograniczona więc prosimy o szybką decyzję.

Bardzo proszę o przemyślane podejmowanie decyzji. Kto dokona zgłoszenia, a z różnych przyczyn nie będzie mógł brać udziału w zlocie, zobowiązany będzie do natychmiastowego poinformowania mnie o tym fakcie drogą elektroniczną, pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Ważne żeby nie blokować miejsc, a każdy kto zechce uczestniczyć w zlocie mógł mieć taką szansę.
Istnieje możliwość przyjazdu do Hotelu Krynica już w niedzielę, cena za pobyt od 4 marca, (ze śniadaniem w dniu 5 marca), to 100 zł. od osoby w pokoju dwuosobowym. Cena nie obejmuje kolacji w dniu przyjazdu, ale od tego dnia obowiązuje 15 % rabat na usługi gastronomiczne.

5. Wszyscy uczestnicy zlotu zobowiązani są do przestrzegania harmonogramu zlotu i punktualności oraz uczestnictwa w przygotowanych szkoleniach i innych aktywacjach (obowiązkowo członkowie SPB).

Proszę pamiętać, iż spotykamy się nie tylko po to by się dobrze bawić, ale również po to by się czegoś nauczyć. Biorąc aktywny udział w szkoleniach realizujemy podstawowe cele statutu Stowarzyszenia jakimi są: edukacja i rozwój zawodowy. Bazując na doświadczeniu z ubiegłych lat,  gdzie frekwencja oraz dyscyplina podczas prezentacji pozostawiały wiele do życzenia, wprowadzamy zmiany mające poprawić wykorzystanie czasu prezentacji. Nasi partnerzy dokładają wszelkich starań by ich prelekcje czy warsztaty były dla nas ciekawe i przyniosły dobre owoce dla każdej ze stron.

Wstępne założenia przygotowywanych zmian:

Prezentacje firmowe prowadzone będą  w formie luźnego „work shopu”.

Wszyscy członkowie SPB obowiązkowo uczestniczą w zajęciach. Brak obecności chociażby na jednym szkoleniu/prezentacji, skutkować będzie utratą możliwości zastosowania opłaty preferencyjnej i uczestnik będzie musiał zapłacić pełną kwotę za uczestnictwo w zlocie, w wysokości 400 zł.

Wszyscy obecni na zlocie barmani SPB będą podzieleni przez  organizatora na małe grupy, za które będą odpowiedzialne wyznaczone osoby. Opiekunowie służyć będą pomocą oraz sprawdzać obecność na prezentacjach.

Każda z zadeklarowanych firm przygotuje własny suit w którym zaprezentuje ważne, z jej punktu widzenia treści, skierowane do polskich barmanów.

Przykładowy model całej koncepcji to np.: 6 stref (suitów), gdzie będą odbywać się prezentacje. Wyznaczamy 6 opiekunów grup pilnujących swoich podopiecznych.  W tym samym czasie odbywać się będą szkolenia we wszystkich pomieszczeniach (siutach).  Po pół godzinnej prezentacji następuje 10 minutowa  przerwa na przejście uczestników  do kolejnych suitów  i przygotowanie przez pomocników pomieszczeń do kolejnych zajęć.

W work shopach mogą uczestniczyć również osoby zainteresowane nie będące członkami SPB, do czego bardzo gorąco zachęcam.

6. Każdy z uczestników ponosi osobiście odpowiedzialność za ewentualne szkody na terenie hotelu i innych miejsc, w których będzie odbywał się zlot. Stosowne oświadczenie zostanie przygotowane do podpisu przez recepcję hotelu.

Wstępna agenda XVII Zimowego Zlotu Barmańskiego Krynica Zdrój 2012

5. Marca 2012  (poniedziałek)
Do 12.00 - przyjazd do Hotelu Krynica
13.00 - 14.00 - lunch dla uczestników zlotu zimowego w restauracji hotelowej
14.00 - oficjalne rozpoczęcie XVII Ogólnopolskiego Zimowego Zlotu (krótkie prezentacje)
15.00 - rozpoczęcie tematycznych paneli szkoleniowych, prowadzonych przez partnerów SPB
20.00 – kolacja w restauracji Hotelu Krynica
21.30 - 2.30 - impreza wieczorna - Klub nocny D.J. „Strefa PMP”  z atrakcjami pod hasłem:  „Captain Morgan – Keys To Adventure”. Podobnie jak było w ubiegłym roku również i w tym mam przyjemność zaprosić Was do zabawy w przebieranki ?. Tym razem temat piratów, Karaibów, nieprzebranych skarbów i zaskakujących niespodzianek. Najbardziej odjazdowe stroje w tym stylu grubooo nagradzane!!! Wierzę, że fantazji Wam i tym razem nie zabraknie.

6. Marca 2012 (wtorek)
8.00 - 10.00 śniadanie w restauracji Hotelu Krynica
10.30 - wyjazd autokarami na stok narciarski Słotwiny
11.00 - 11.30 - zapisy na zawody Red Bull Prima Puppa
12.00 -14.00 - zawody narciarskie w różnych kategoriach oraz Red Bull Prima Puppa - czeka na Was specjalnie przygotowany tor przeszkód, na którym odbędą się wyścigi w systemie play-off
14.30 – lunch w formie grilla dla wszystkich uczestników zlotu
16.00 - powrót autokarami do hotelu i relaks w hotelowym SPA
18.00 - konkurs eliminacyjny dla absolwentów John White Club
19.00 - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród zawodach sportowych. Oficjalne podsumowanie i zamknięcie XVII Ogólnopolskiego Zimowego Zlotu Barmanów
19.30 - kolacja w restauracji Hotelu Krynica
21.00-2.30 - impreza wieczorna:  Klub nocny D.J. „Strefa PMP”

7. Marca 2012  (środa)
8.00 - 10.00 - śniadanie w restauracji Hotelu Krynica
Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.
W dniach od 4 do 7 marca dla uczestników zlotu obowiązuje 15% rabat na usługi gastronomiczne.

W imieniu Zarządu Okręgowego Polski Południowej oraz Zarządu Głównego zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w zbliżającym się święcie Polskich Barmanów.

 

Z barmańskim pozdrowieniem
Bogdan Gałuszka
Prezes Okręgu Południowego