Nasza reprezentacja w Austrii NCC 2012 Alpenlander Cup w Ischgl

Chcielibyśmy się z Wami podzielić wrażeniami po konkursie NCC 2012  Alpenlander Cup w cudownie położonej Austriackiej miejscowości Ischgl.

Wydarzenie w zupełności przypominało nasze zimowe zloty SPB. Dodatkowym elementem były rozgrywane eliminacje do mistrzostw świata IBA które odbędą się w tym roku w  Chinach.
 
W dniach 16-18.04 Austriackie Stowarzyszenie Barmanów ÖBU zaprosiło dwie osoby z Polski do wzięcia udziału w konkursie, który miał wyłonić między innymi reprezentanta Austrii na 61-szy Kongres IBA  i WCC   w Chinach.

Konkurs eliminacyjny wygrał Dominic Wolf z  Austrii. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Azji.

Konkurs miał charakter międzynarodowy, gdyż oprócz reprezentacji  naszego kraju wystartowali jeszcze Słoweńcy i Niemcy.

Sam konkurs pozwolił nam zebrać  spore doświadczenie, które mam nadzieje zaowocuje w przyszłości na różnych konkursach międzynarodowych.

W pierwszy dzień zostaliśmy bardzo miło przywitani przez samego prezydenta Austriackiego Stowarzyszenia Barmanów Aleksandra Radlowskiego, który to dbał o nas  przez cały pobyt w kurorcie.

Sam konkurs miał miejsce dnia następnego o godzinie 13. Spotkaliśmy się wszyscy w pięknym Clubie "Trofana Arena",  po krótkim briefingu nadeszła pora na losowanie, w którym tomożna powiedzieć: zaczynając  na Polsce i kończąc na Polsce :) Kasia wylosowała nr. 1 a (ja Janek) byłem ostatni i startowałem z nr. 14. Wszystko było bardzo sprawnie po za kilkoma niedociągnięciami o których nie będę się rozpisywał.

Kategorią konkursową była kategoria Before Diner. Przygotowaliśmy  4 porcje 7 minut całkiem sporo czasu. Jak się później okazało wszyscy zmieścili się w czasie, poza  zwycięzcą. Jednak  nie dbając o szczegóły zdobył najwyższe laury  i będzie reprezentantem Austrii na kongresie IBA.

Nasi kochani reprezentanci niestety nie wskoczyli na podium jednak na pewno pozostaną w pamięci wszystkich obecnych na tej imprezie dzięki  nawiązanym  nowym  znajomościom  z bardzo sympatycznymi członkami Austriackiego Stowarzyszenia Barmanów.

Myślę że i my kiedyś powinniśmy zaprosić na nasze imprezy kilkoro członków z zaprzyjaźnionego austriackiego stowarzyszenia ÖBU
 
Z barmańskim pozdrowieniem
Kasia Steskal-Krzyściak i Janek Kachniarz
Oddział Południowy SPB