"Herringsdorf w biało-czerwonych barwach " ( koszulki PIMMS )

Jak co roku w niemieckim kurorcie Herringsdorf odbyły się międzynarodowe zawody barmanskie zorganizowane przez niezwykle gościnny hotel MARITIM KAISERHOF,władze miasta oraz firmę DIAGEO głównego sponsora konkursu . W obydwu kategoriach -classic oraz flair wystartowało 28 uczestników którzy mieli za zadanie wykreować letni drink na bazie PIMMS*A .

Ta niezwykła mikstura ziół i nalewów owocowych na bazie londyńskiego ginu okazała się niezwykle wymagającym składnikiem bazowym dla wymyślnych kompozycji uczestników konkursu.Polska reprezentacja w składzie : Grzegorz Szumski , Artur Olech ,Łukasz, Radziulewicz , Bartosz Baranowski oraz Ryszard Berent spisała się na medal zwyciężając  w kategorii flair ( brawo dla Bartka !!!!!!! ) oraz zajmując wysoką 3 lokatę w kategorii classic.

Zwyciężył barman z Finlandii który jako jedyny z całej stawki użył PIMMS*A jako składnika bazowego (dodając sok z limety oraz puree ze świeżych truskawek ) wykazał iż ziołowe mikstury w tym kraju to chleb powszedni w codziennej pracy za barem.Cały konkurs odbywał się w niezwykle serdecznej i przyjacielskiej atmosferze mimo iż gospodarze , reprezentanci DBU nie zdobyli głównej nagrody .

Za wspaniałą gościnność oraz przyjażńnalężą się słowa uznania i podziękowania dla Thomasa Schilinga, Bernda Bayera oraz Andrea Pirwitz.

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria