International Wörthersee Cocktail Cup 2012

Witam serdecznie wszystkich barmanów.

Chciałam po krótce podzielić się z Wami wrażeniami z konkursu International Cocktail Cup 2012 z Klagenfurtu, który został zorganizowany przez Mario Hofferer.
 Przyjęcie zawodników odbyło się w przepięknym Lindner Seepark Hotel, natomiast zawody organizowane były w klubie Sunset Beach Club. Od początku do samego końca eventu, było wszystko dopięte na ostatni guzik, i tu szczególne podziękowania dla teamu Mario Hofferera za profesjonalną opiekę jak i również całą organizację. Zawody odbywały się w bardzo przyjaznej atmosferze, dobrze zorganizowana obsługa,która dbała o nas ze strony gastronomicznej.

Wszyscy 36 uczestników konkursu z 14 państw (Polska, Wielka Brytania, Czechy, Meksyk, Włochy, Niemcy, Armenia, Austria, Grecja, Węgry, Francja, Estonia i Dania) zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonywanych cocktaili,co dało widzom bardzo ciekawe i interesujące widowisko. Konkurs podzielony był na trzy kategorie. Młody Talent w którym wygrał Austryjak, kategoria Open 1 miejsce reprezentant Grecji Giannis Zachopoulos,oraz kategoria LADY"S, w której wygrała reprezentantka Włoch Marion Reichegger, a ja tuż za nią zajęłam drugie miejsce. I tu zabrakło troszkę szczęścia, 1 punkt dzielił mnie od reprezentowania Polski na finałach Monin we Francji. Muszę powiedzieć że innowacyjne pomysły uczestników są dla mnie inspiracją do uczenia się nowych technik wykonywania cocktaili, jak i również motywacją do cięższej pracy, w przygotowaniach do następnych zawodów. Po konkursie została przedstawiona praca barmana z Czech przy użyciu techniki molekularnej oraz stylu working flair.

Korzystając z możliwości chciałabym serdecznie podziękować, za możliwość startu w konkursie.

 

Z barmańskim pozdrowieniem
Katarzyna Steskal- Krzyściak

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria