Finlandia Vodka Cup  Warszawa

Tegoroczne zmagania barmanów na etapie krajowym w konkursie Finlandia Vodka Cup 2012 zostały zakończone 2 grundnia’12  w Studio Tęcza w Warszawie. Do współzawodnictwa przystąpiło 20 barmanów z całej Polski , którzy zostali wyłonieni  w drodze eliminacji . Cieszy fakt, iż pojawiło się wiele  młodych i ambitnych osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w swej barmańskiej karierze.

Po dwóch kategoriach Long Drink oraz Quick Mix w walce na shakery, mistrzem konkursu mogła zostać  tylko jedna osoba. Ten  zaszczytny tytuł przypadł barmanowi z Łodzi  - Robertowi Gabarkiewiczowi. Po wielkich emocjach związanych z ogłoszeniem wyników, wszyscy  wspólnie bawiliśmy się do rana.

Po raz pierwszy brałam udział w konkursie barmańskim nie jako uczestnik, lecz jako sędzia techniczny, co było dla mnie dużym wyzwaniem i zaskoczeniem. Jest to bardzo odpowiedzialna rola, trzeba być obiektywnym i sprawiedliwym. Dziękuję  za umożliwienie mi zdobycia nowych doświadczeń zawodowych.

 

Z pozdrowieniem  barmańskim
Monika Krzemieniewska


Finlandia Vodka Cup 2012 to niewątpliwie najbardziej prestiżowy i najlepiej zorganizowany konkurs barmański o charakterze otwartym w Polsce. Niezwykła oprawa oraz forma ( 20 barmanów występuje jednocześnie dając świadectwo wysokich umiejętności dla kilkusetosobowej publiczności ) świetny catering oraz bary serwujące flagowe drinki na bazie Finlandia Platinum to doskonała promocja marki . Współzawodnictwo młodych ambitnych barmanów ( niestety tylko 1 barmanka ) ich kreacje , świetne dekoracje drinków pozwala marzyć o zwycięstwie reprezentanta Polski na imprezie finałowej w Laponii.
Krzysztof Cichoń , Damian Czogała oraz Bogdan Gałuszka to osoby odpowiedzialne za organizację tej najlepszej imprezy barmańskiej roku 2012 .
Serdeczne podziękowania dla całego zespołu Brown-Forman Polska oraz członków SPB Do zobaczenia w przyszłym roku!!!!!

 

Z barmańskim pozdrowieniem
Ryszard Berent

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria