Donau Cup 2012 - sukces polskiej reprezentacji na koniec sezonu 2012

W dniach 28.10-30.10.2012 w Krems w Austrii odbył się Klasyczny Międzynarodowy Konkurs Barmański „Donau-Cup”. Do polskiej reprezentacji kraju zostały zaproszone i wytypowane dwie dziewczyny Nicole Kot z Chorzowa oraz Monika Krzemieniewska z Nojewa.

Na miejsce dotarliśmy po kilkugodzinnej podróży samochodem. Austria przywitała nas lekkim śniegiem i dość niską temperaturą. Konkurs odbył się w Krems w winnicy Domäne Wachau. Całość zawodów przebiegła bardzo sprawnie – organizacja na bardzo wysokim poziomie. Do rywalizacji przystąpiło 27 zawodników z kilku krajów: Austrii, Czech, Słowenii oraz z Polski. Nasze barmanki wspaniale się spisały. Nicole zajęła szóste miejsce, natomiast Monika otrzymała nagrodę za: „The best technical prize” (nagrodę za najlepiej wykonanego drinka pod względem technicznym – zero punktów karnych.) Całość zawodów wygrała Austriaczka Manuela Lerchbaumer .
Podsumowując bardzo dziękuję Prezesowi Polskiego Stowarzyszenia Barmanów Ryszardowi Berentowi za możliwość kolejnego reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej. Jest to dla mnie duże wyróżnienie.

 

Z pozdrowieniem barmańskim
Monika Krzemieniewska

 

Kilka słów komentarza:

Donau Cup 2012 jest jednym z najbardziej prestiżowych klasycznych konkursów barmańskich o wieloletniej tradycji . Poziom umiejętności uczestników zarówno z Austrii ( w ostatnich latach 2 mistrzów świata ) jak i krajów ościennych jest niezwykle wysoki.

"The best technical prize" dla Moniki Krzemieniewskiej to nagroda o europejskim wymiarze. Dobrze to rokuje dla grupy młodych , utalentowanych oraz ambitnych barmanek.
Panowie weźcie się do solidnej pracy bo dziewczyny nie odpuszczają……..
Gratulacje dla Nicole – wspaniałe 6 miejsce w doborowym towarzystwie to nie lada sukces …..

 

Pzdr.
Ryszard Berent

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria