Ryga w barwach biało- czerwonych

Dnia 31.01.2013r. w stolicy Łotwy – Rydze w Olympic Casino, odbył się Międzynarodowy Konkurs Flairowy : FLAIRMANIA.   Zawodnicy zjechali się z wielu krajów, w tym  9 reprezentantów z Polski. Poziom uczestników konkursu  był bardzo wysoki.  Sam Konkurs był formułą zbliżony do mistrzostw świata prowadzonych przez IBA.

Należało przygotować pokaz flairowy,  który w eliminacjach półfinałowych trwał 4 min,  a w samym finale  6 min. W trakcie występu  należało wykonać  cocktail, który był oceniany przez międzynarodową komisję . W skład  jury  wchodzili: W-e prezydent na Europę IBA : Ron Busman, Prezydent Stowarzyszenia Estoni : Margit Kikas oraz prezydent Łotewskiego Stowarzyszenia:  Ratis Acerblamm, który zadeklarował  członkostwo w  Międzynarodowym Stowarzyszeniu  Barmanów IBA w najbliższym czasie.  Organizacja  zawodów była na światowym poziomie i przebiegała bardzo sprawnie.  Organizatorzy dopracowali wszystko, nawet  w najdrobniejszych szczegółach.   Cały  konkurs  transmitowano na żywo w telewizji:  Bartending.lv.  Ludzie z całego świata mogli  na bieżąco śledzić  mistrzowskie  wykonania  cocktaili uczestników  tego konkursu.  Nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:

1.   Małek Tomasz
12. Brańczyk Adam
14. Cieszkowski Filip
17. Cebula Marcin
20. Szuchalski Kamil
25. Owczarek Dariusz
27. Marczuk Przemysław
32. Drabik Krzysztof
37. Retka Łukasz

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników , a przede wszystkim  dla  zwycięzcy Tomasza Małka  - wyznaczającego światowy poziom flairu. Konkurs ten pokazuje,  że w naszym kraju  coraz więcej młodych ludzi  pasjonuje  się sztuką barmańską typu flair.  Życzymy dalszych światowych sukcesów.

 

Z pozdrowieniem Barmańskim
Monika Krzemieniewska

 

Fotorelacja