Calvados Nouvelle International Trophies 2013 - Relacja

W zabytkowym budynku Starej Zajezdni, zaadaptowanym na cele kulturalno-rozrywkowe odbył się kolejny konkurs pod patronatem SPB – Eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Calvados Nouvelle  International Trophies 2013. Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva jest usytuowana w dzielnicy Kazimierz przy ul. Św. Wawrzyńca 12, zawodnicy więc nie mieli trudności z dotarciem na miejsce. Wyremontowany budynek Starej Zajezdni tramwajowej jest obiektem wyjątkowym, to najstarsza zajezdnia komunikacji miejskiej.

Do konkursu przystąpiło około 30 barmanów z całej Polski, którzy startowali w kategoriach: barman profesjonalny oraz uczniowie . Każdy z uczestników do przygotowania miał cocktaile w kategorii long drink oraz short drink. Widzów zachwycały innowacyjne dekoracje, przygotowane w formacie open space. Ocenie podlegała technika pracy barmana jak i również sam cocktail. W trakcie konkursu komisja jury zmieniała się po ocenie każdych czterech cocktaili. Wielkie emocje trwały również podczas finału, uczestniczyło sześciu zawodników. Finał ten odbywał się w formacie otwartym podczas którego master  bartenderzy oceniali drinki na oczach publiczności bez uwzględniania oceny technicznej.
Zwycięzcami konkursu zostali: Wojciech Urbański oraz Natalia Nosal w kategorii uczeń. Będą oni reprezentować Polskę na International Trophies Calvados Nouvelle Vouge 2013 w Deauville w Normandii.

Z pozdrowieniem barmańskim
Monika Krzemieniewska

 

Fotorelacja