"Flair Factory - młodość, pasja, mistrzostwo " - relacja

Barmaństwo można podzielić na styl klasyczny i flairowy. Analogicznie oprócz kursów klasycznych z barmaństwa Level Ai B (SPB) odbywają się także kursy flairowe tzw. Master Class również o różnym stopniu trudności.  Jedno z miejsc gdzie taki kurs flairowy można ukończyć jest Akademia Barmańska Flair Factory, prowadzona przez znanych na całym świecie barmanów - członków SPB Tomasza Małka i Marka Posłusznego.  W ostatnim czasie prowadzili oni Master Class na kontynencie azjatyckim.

W dniach od 8-12.04.2013 odbył się kurs flairowy zorganizowany w Warszawie w „Klubie 1500m2” na Solcu. Kursantów było 14, na różnym poziomie zaawansowania. Przybyli z terenu naszego kraju, a jeden z uczestników z Londynu. Byli podzieleni na dwie grupy, tych którzy po raz pierwszy mieli do czynienia ze sztuką flair oraz tych którzy swoje umiejętności chcieli rozwijać dalej.  Tomasz i Marek są bardzo młodymi nauczycielami,  potrafią oni nauczyć innych i przekazać swoją wiedzę . Do każdego z kursantów podchodzą  indywidualnie. W trakcie tych kilku dni można było nauczyć się bardzo wiele. Spotkanie tylu osób z tak dużą pasją i miłością do barmaństwa, motywuje nie tylko młodych adeptów do treningu, ale także daje siłę nauczycielom do dalszego działania. To co towarzyszyło uczestnikom podczas kursu to zmęczenie,  liczne siniaki i duży wysiłek fizyczny. Największy stres był wyczuwalny podczas dnia egzaminu.  Wielkim sukcesem zakończyły się pięciodniowe zmagania -  wszyscy zdali pod fachowym okiem Tomka i Marka.

Kogo pasjonuje sztuka barmańska flair i chce zgłębić jej tajniki, polecamy Master Class pod mistrzowskim okiem prowadzących – Flair Factory.

 

Fotorelacja