II Międzyszkolny Konkurs Młodego Barmana W Bielsku-Białej

Już po raz drugi odbył się Międzyszkolny Konkurs Młodego Barmana w Bielsku-Białej. Organizatorami Konkursu był Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej przy współpracy z restauracją Karczma Rogata w Bielsku-Białej oraz Ośrodkiem Szkoleń Gastronomicznych "Aperitif" w Cieszynie. Konkurs odbył się 11 kwietnia 2013 roku w profesjonalnym barze Hotelu Dębowiec w Bielsku-Białej, a udział w nim wzięło 16 uczniów m.in. z Bochni, Cieszyna, Wisły i Bielska-Białej.

 Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu 3 porcji napoju mieszanego typu SHORT FANCY według autorskiej receptury. Pracę zawodników oceniali doświadczeniu barmani ze Stowarzyszenia Polskich Barmanów - Bogdan Gałuszka i Jakub Omyła. Sporządzone drinki zostały poddane ocenie przez komisję degustacyjną, która zwracała uwagę na wygląd napoju, jego aromat i smak. Zawodnicy prezentowali swoje umiejętności przed zgromadzoną widownią, która z dużym aplauzem przyjmowała kolejnych uczestników.

Przed ogłoszeniem wyników, publiczność oraz zawodnicy mieli możliwość oglądać profesjonalny pokaz sztuki barmańskiej w stylu flair przygotowany przez Andrzeja i Piotra Kos.

Konkurs zakończył się ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród, których fundatorami byli: restauracja Karczma Rogata, Ośrodek Szkoleń "Aperitif" oraz ZSGiH w Bielsku-Białej.

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria