KRYNICA GÓRSKA 2013  cocktail wiedzy i emocji przyrządzony przez barmanów dla barmanów !!!

Krynica Górska przez kilka dni gościła barmanów z całego kraju. Tu odbywały się tegoroczne eliminacje do Mistrzostw Świata, który będzie przeprowadzony w sierpniu w Pradze. Najlepsi barmani w Polsce prezentowali innowacyjne kreacje swoich cocktaili. W finale znalazło się sześciu najlepszych z najlepszych : Wojciech Urbański, Krzysztof Pykosz, Grzegorz Szumski, Piotr Szczypta, Marcin Sobociński i Monika Krzemieniewska. W oczach wielu sędziów jak również prezesa SPB p.Berenta był to „wymarzony finał”.

Wykreowane cocktaile szampańskie były na bardzo wysokim poziomie. Najlepsze drinki finalistów były przygotowywane w „ open space” co spotkało się z dużym zainteresowaniem zgromadzonej publiczności. Ogłoszenie wyników było miłym zaskoczeniem dla wszystkich obecnych. Na międzynarodowym Konkursie IBA w Pradze Polskę reprezentować będzie doświadczony barman pracujący na co dzień w Londynie – Piotr Szczypta. Były to wielkie emocje dla wielu barmanów. Serdecznie gratulujemy Piotrowi i trzymamy kciuki za jego występ w sierpniu.

Następnego dnia, 3 marca rozpoczynał się trzy dniowy Zimowy Zlot Barmanów. Obecni mieli okazję zapoznać się bliżej z pewnymi produktami firm partnerskich, m.in.: Red Bull, Monin, Aperol, Stolichnaya, Pilsner Urquell, Absolut, Jameson, Tymbark, Ardbeg, Glenmorangie, wina Castel, Ice Art, Palarnie oraz Lucky Strike. Drugiego dnia zlotu barmani konkurowali ze sobą na stoku Słotwinka. Pogoda była wymarzona, lekki mróz i świecące słońce. Zimowy ogródek Lecha Free był przygotowany Kompanię Piwowarską. Wieczorem odbyło się wręczanie dyplomów najlepszym narciarzom i snowboardzistom oraz wspólna impreza taneczna.

Dziękujemy okręgowi południowemu, firmom partnerskim i osobom zaangażowanym w zorganizowanie tej wspaniałej imprezy – Zimowego Zlotu Barmańskiego Krynica Górska 2013.


Z pozdrowieniem barmańskim:
Monika Krzemieniewska

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria