19 Golden Cup Cocktail Competition -TAJWAN

W dniu 2 czerwca 2013r. w Kaohsiung na Tajwanie odbył się międzynarodowy konkurs barmański pod nazwą  „19 Golden Cup Cocktail Competition”. W zawodach wystartowali zawodnicy z 10 krajów - Estonii , Szwajcari , Polski , Tajwanu , Singapuru , Korei Południowej , Malezji , Mongoli , Australi oraz miasta-państwa Hong Kongu. Oprócz zawodów z udziałem zagranicznych barmanów, odbywały się w tym dniu finały barmańskiego konkursu pod egidą firmy Monin dla krajów azjatyckich.

Dla Tajwanu była to pewnego rodzaju olimpiada barmańska, największy konkurs w kraju, w którym w krajowych eliminacjach wzięło udział ponad 1200 barmanów w różnych kategoriach wiekowych. Dzięki zaproszeniu przez panią Prezydent „Bartenders Association of Taiwan” Hsieh,Mei-Mei , również polscy barmani mieli okazję reprezentować nasz kraj z ramienia Stowarzyszenia Polskich Barmanów. W skład polskiej reprezentacji wchodzili Jakub Omyła i Łukasz Radziulewicz oraz jako delegaci Piotr Smolarz i Jarosław Barnaś . Swoje umiejętności i wspaniałe napoje mieszane Barmani prezentowali w dwóch kategoriach: After Dinner Cocktail oraz Fancy Drink. Wszyscy zawodnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem umiejętności technicznych oraz ciekawymi i oryginalnymi recepturami kreowanych drinków.

W kategorii Fancy Drink zwycięzcą został Heinar Õispuu z Estonii EBA , a w kategorii After Diner Kuo, Chih Ling z Tajwanu. Nasi reprezentanci po raz kolejny sprostali wysokim wymaganiom, czego dowodem było zdobycie drugiego miejsca w kategorii fancy drink przez Łukasza Radziulewicza i 4 miejsca w kategori Ater Dinner przez Jakuba Omyłe (zabrakło 2 ptk do podium) . Całą ceremonię tych zawodów uświetnił swoją osobą Prezydent IBA Derrick Lee wraz z małżonką, który po zakończeniu barmańskich zmagań udał się z całą naszą grupą barmanów i delegatów na dwudniową objazdową wycieczkę po Tajwanie zorganizowaną przez członków Tajwańskiego Stowarzyszenia Barmanów.

Wspaniałe wyniki i wyjątkowa gościnność naszych Tajwańskich kolegów na długo zapadną nam i innym uczestnikom głęboko w pamięci.

 

Z barmańskim pozdrowieniem
Jarosław Barnaś
Piotr Smolarz
Jakub Omyła
Łukasz Radziulewicz

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakladce galeria