"Tegoroczna edycja Tymbark Drinks Festiwal - zakończona"

W dniu 01.07.2013 w Hotelu Ikar Plaza w Kołobrzegu obył się finał drugiej edycji Tymbark Drinks Festival Tour. W konkurencji wzięło udział 12 barmanów.

W tym roku forma konkursu finałowego przybrała nieco inną formę. Każdy z uczestników komponował mocktail oraz dekorację z produktów, które wybrał z magic roomu w określonym przez regulamin czasie (1,5 minuty). Taka forma miała na celu wyłonienie najbardziej kreatywnych barmanów, zarówno w zakresie kompozycji napoju jak i jego dekoracji.

Oprócz standardowej oceny technicznej pracy barmanów ich mocktaile były oceniane w stylu włoskim (jawnym) przez czterech jurorów:
Piotr Szczypta - wielokrotny laureat konkursów barmańskich, reprezentant naszego kraju na tegorocznym WCC
Kristo Toomingas - mistrz dekoracji, który przyleciał do nas z Estonii.

Marek Posłuszny - wielokrotny zwycięzca konkursów flair, Mistrz Świata 2011
Grzegorz Szumski - zeszłoroczny zwycięzca TDFT, trzykrotny reprezentant Polski na WCC, laureat wielu konkursów barmańskich.

Sędziowie oceniali wygląd, smak, aromat oraz ogólne wrażenie w skali od 1 do 10. Poziom mocktaili był bardzo wysoki a walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca.

Wyniki końcowe ukształtowały się następująco:
Łukasz Olczak - Najlepsza Technika Pracy
Alicja Gurgul - Najlepsza Dekoracja  " Art & Fashion "

Finałowa Trójka TDFT 2013 
3. Dagmara Sajnaj                   117 punktów
2. Nicole Kot                           129 punktów
1. Sebastian Kraśnicki            131 punktów
 
Zwycięzca konkursu pojedzie w przyszłym roku do Włoch aby reprezentować Polskę na najbardziej prestiżowym kursie barmańskim John Whyte Course.
Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych osób, a także dla pozostałej siódemki uczestników za ich kreatywność i duch walki.
Szczególne podziękowania dla sędziów degustacyjnych wymienionych powyżej oraz sędziów technicznych - Bogdan Gałuszka, Dariusz Kosiorek i Lesław Dumanski, a także dla Piotra Dziadkowca za jego nieocenione zdolności narracyjno-komentatorskie - raz jeszcze wielkie dzięki!

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakładce galeria