Rudolf Jelinek Cup 9-11.09.2013r. - HASELÜNNE, NIEMCY

W HASELÜNNE w Niemczech odbyła się 13. edycja Międzynarodowego Konkursu dla profesjonalnych barmanów z Europy -  RUDOLF JELÍNEK CUP.

W konkursie wzięli udział najlepsi barmani ze środkowej Europy – tym razem można było podziwiać umiejętności barmanów z Republiki Czeskiej, Słowacji i Polski. Konkurs odbywa się co roku w innym państwie , albowiem firma Jelinek posiada swoje fabryki w całej Europie .  W tym roku wybór miejsca konkursu padł na malowniczą miejscowość na zachodzie Niemiec – Hasel?nne, tuż przy granicy z Holandią.

Firma Jelinek -główny sponsor konkursu barmańskiego, stworzył wspaniałą atmosferę zapewniając zakwaterowanie w kameralnym, czterogwiazdkowym hotelu.

Organizatorzy konkursu działając w porozumieniu z niemiecką firmą BERENTZEN, producentem lokalnych alkoholi, przygotowali bardzo intensywny program połączony z kolacją w średniowiecznym stylu ze świeżym piwem bawarskim prosto z beczki.
W drugim dniu mieliśmy okazję zwiedzić fabrykę i muzeum alkoholi rodziny BERENTZEN. Być może w przyszłości dzięki takim zasadom współpracy obydwie firmy będą mogły wspólnie pracować na obcych rynkach.

Jednakże najważniejszym punktem tej eskapady był konkurs barmański, którego celem jest jak co roku wyłonienie najlepszych specjalistów w dwóch kategoriach: CLASSIC oraz FLAIR.
W kategorii CLASSIC rywalizacja odbywała się już po raz trzynasty, bardzo popularna, ale wymagająca kategoria FLAIR została włączona do konkursu później – w tym roku odbyła się jej siódma edycja.

Nasza polska drużyna w składzie: Piotr Dziadkowiec, Piotr Szrama, Tomasz Gajewski i Grzegorz Szumski skromnie zaznaczyła swoją obecność zajmując III miejsce w kategorii klasycznej.

Wielkie podziękowania dla całej Naszej ekipy za profesjonalne podejście w przygotowaniu do konkursu i mega dobra atmosferę.

Z barmańskim pozdrowieniem
Grzegorz Szumski

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakładce galeria