Zmiany organizacyjne w Stowarzyszeniu Polskich Barmanów z winnicą w tle.

W dniach od 12 do 13 Listopada odbyło się zebranie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Barmanów, wybory do okręgu Północnego w SPB, oraz wyjazd do Winnicy Krojcig w Górzykowie.

Pierwszego dnia po przyjeździe członków Zarządu SPB oraz wszystkich osób zainteresowanych do Hotelu „Dana & Spa” w Zielonej Górze odbyło się zebranie, podczas którego była prowadzona dyskusja nad stworzeniem dużego okręgu Północnego  oraz planem rozwoju Stowarzyszenia Polskich Barmanów. Ostatecznie  po długiej ,merytorycznej dyskusji Zarząd  zadecydował że okręgi nie zostaną połączone w najbliższym czasie.  Ustalono iż do 31 marca 2014 roku wszystkie okręgi SPB będą zobowiązane do akwizycji członków w ilości min. 25 na okręg aby uniknąć wchłonięcia przez okręg Północny.. Po zebraniu na którym omawiano liczne ważne kwestie związane z planami na przyszłość odbyły się wybory do Zarządu Okręgu Północnego, Prezesem ponownie wybrano Jarosława Zyguła, który wraz z nowym Zarządem będzie kontynuował dotychczasową pracę.

Drugiego dnia w grupie kilkunastu osób wybraliśmy się w urocze miejsce do Winnego Dworku, do miejscowości Górzykowo - 20 km od Zielonej Góry. Dworek zbudowany w stylu XIX – wiecznego klasycyzmu, usytuowany w jednej z najpiękniejszych winnic, historycznym miejscu upraw winorośli na Pradoliną Odry. Zostaliśmy przywitani przez założyciela winnicy Pana Marka Krojciga, który opowiadał nam przy kieliszku wina jak powstał pomysł założenia winnicy. Podczas degustacji próbowaliśmy młode wino m.in. Rieslinga oraz Pinot Noir z 2012 r. Po interesującej rozmowie z Panem Markiem udaliśmy się do zwiedzania winnicy oraz miejsc w których wino jest produkowane od fermentacji, dojrzewania i butelkowania win. Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się do dworku na pyszny obiad.
Wszystkim uczestnikom chcemy podziękować za przybycie, miło było was gościć w winnym grodzie, za wszelkie problemy i uniedogodnienia przepraszamy. Patrząc w przyszłość mamy nadzieję że co raz częściej będziemy mogli was gościć przy różnego rodzajach imprezach.

Z barmańskim pozdrowieniem Bartosz Baranowski i Piotr Szrama