Medunarodro Takmicenje Barmena - Sarajewo 2013 08-10.11.2013

Po długiej i wyczerpującej podróży (ponad 18h w samochodzie) późnym popołudniem  dotarliśmy do Sarajewa  do  Hotelu Olimpijskiego HOLIDAY INN  w składzie: Bartosz Baranowski, Piotr Szrama, Nicol Kot, Łukasz Radziulewicz, Remigiusz Labus, na zaproszenie Prezesa Bośniackich Barmanów Edisa Duvnjakia.

Głównym patronem i organizatorem konkursu była Firma Pernord Ricard oraz Monin.

Konkursem zainteresowała się najważniejsza stacja TV Bośni i Hercegowiny TV 1, która zrealizowała szeroki materiał na ten temat. Konkurs stał na wysokim poziomie, zawodników zaskoczyły nasze dekoracje, które były obiektem zainteresowania nie tylko barmanów ale również szefów kuchni startujących w konkursach kulinarnych.

Barmani prezentowali się  w dwóch kategoriach: CLASSIC (After Dinner Cocktail, Before Diner Cocktail, Long Drink) oraz Flair.

Drugiego dnia rozpoczęliśmy zawody od CLASSICU w którym wystartowali Łukasz Radziulewicz, Piotr Szrama ,Nicol  Kot.

Już po raz kolejny nasi reprezentanci potwierdzili swoje umiejętności zajmując 2,3 i 5 pozycję.
1. Antonija Jukić  Chorwacja
2. Lukasz Radziulewicz Polska
3. Nicole Kot također Polska
4. Amina Habibović Bośnia i Herzegowina
5. Piotr Szrama Polska.

Następnego dnia od wczesnych godzin zaczął się Flair w którym startował Bartek. Bartek startował jako pierwszy i dostał się do finału z 8 pozycji, później było już tylko lepiej. W finałowym pokazie zajął on 4 miejsce.

1. Karlo Damijanić
2. Mario Majcan,
3. Marko Benković.
4. Bartosz Baranowski

Sędzią technicznym w kategorii Flair był Remigiusz Labus. Wszystkie zmagania były przypieczętowane Galą wieczorową na 2 Mistrzostwach Kulinarnych Półwyspu Bałkańskiego. Dziękuje również firmie ViCTORIA CYMES za dofinansowanie naszego wyjazdu jak również za możliwość używania syropów VICTORIA'S oraz soków SMAKI VICTORII. Wyjazd dał nam możliwość zwiedzenia tak pięknego i ciekawego miasta jakim jest Sarajewo oraz okazję do integracji z południowymi kolegami po fachu.    

Z Barmańskim pozdrowieniem  
Nicol Kot
Piotr Szrama
Bartosz Baranowski
Łukasz Radziulewicz 
Remigiusz Labus

 

Fotorelacja w skrócie - więcej w zakładce galeria