Seans filmowy z calvadosem w roli głównej

Od kilku lat polska reprezentacja bierze udział w Calvados Nouvelle Vogue International Trophies, za każdym razem z sukcesami. Nie inaczej było w tym roku!

Aby wprowadzić reprezentacje z 15 krajów we właściwy nastrój, dzień przed zmaganiami konkursowymi gościliśmy w Chateau du Breuil. W urokliwym otoczeniu nastąpiło pierwsze bezpośrednie spotkanie z calvadosem w tym miejscu wytwarzanym, jak również z pomme i cydrem.

Dzień 30 marca oznaczał dla wszystkich wyjątkowe emocje. Dla grupy dziennikarzy rozpoczął się śniadaniem z przedstawicielami organizatora konkursu - francuskiej organizacji zrzeszającej producentów calvadosu – IDAC, później już wszyscy goście imprezy wzięli udział w degustacji trunków normandzkich. A potem nastąpił główny punkt tego dnia – zmagania konkursowe w kolejnych kategoriach. Najpierw konkurowali między sobą uczniowie szkół francuskich, po nich w szranki stanęli uczniowie szkół barmańskich z 15 krajów, barmani profesjonaliści z 14 krajów i na koniec dziennikarze z 11 krajów. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było kino i filmy nakręcone w Normandii. Na wstępie swego występu każdy z uczestników miał za zadanie opowiedzieć jury, w jaki sposób jego drink nawiązuje do jednego z 5 fragmentów filmów wskazanych w regulaminie. Rzecz jasna podstawowym składnikiem każdego drinka był calvados.

Nasza reprezentacja postawiła na film „Nietykalni” – i był to dobry wybór. W kategorii uczniów bezkonkurencyjny okazał się Kamil Strzeszewski ze swoim drinkiem „Fleurs pour Eleonor”. Wśród barmanów profesjonalnych Wojciech Urbański uplasował się na 4. Miejscu, ale trzeba podkreślić, że z najwyższą oceną techniczną. Tu triumfował reprezentant Finlandii, Markus Sillanpaa. A pisząca te słowa, dzięki wsparciu całej ekipy, uplasowała się na 3. Miejscu w kategorii dziennikarzy, prezentując long drinka „Tear In the Eye”.

Za rok w Deauville odbywać się będzie 20. już edycja tego konkursu. Patrząc na dotychczasowe starty naszych reprezentantów, na pewno będzie dla nas równie udana.

Pobierz:
xlsxJournalist ResultspdfCP results Trophees 2015

Magdalena Winiarska
„Rynki Alkoholowe”

Magda Dyplom Calvados

Fotorelacja: