LUBUSKI CUP 2015 " już za nami!

Dnia 24 czerwca 2015 w Hotelu Copernicus w Toruniu odbyła się pierwsza edycja konkursu barmańskiego LUBUSKI CUP 2015!

Organizatorem wydarzenia był właściciel marki Lubuski, firma Henkell & Co. Vinpol Polska Sp. z o.o., która w tym roku obchodzi swoje 25-lecie obecności na polskim rynku. Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Polskich Barmanów.

W konkursie wzięło udział 24 barmanów z całej Polski. Ich zmagania oceniało 4 sędziów technicznych, oraz 5 członków jury, oceniających smak, technikę, wygląd i aromat koktajli. Gościem specjalnym imprezy był Mr. Giorgio Fadda - bar manager z hotelu Westin & Regina Wenecja - jeden z najznakomitszych barmanów włoskich. Prowadzącym LUBUSKI CUP 2015 był Ambasador Lubuski Vodka - Marek Posłuszny, mistrz świata barmanów w stylu flair.

Konkurs składał się z dwóch tur. W pierwszej - zawodnicy mieli za zadanie przygotować koktajl z Lubuski Vodka. W drugiej turze konkursu uczestnicy zaprezentowali profesjonalny serwis Prosecco, zgodnie z zasadą perfect serve oraz oryginalną, własną recepturę na drinka szampańskiego z użyciem Mionetto Prosecco.

I miejsce i nagrodę główną - udział w cenionym kursie barmańskim John Whyte Course 2015 zdobył Artur Wawrzyszczak z Grodziska Mazowieckiego. Drugie miejsce i dołączenie do polskiej reprezentacji w Mistrzostwach Świata 2015 w Sofii zapewniła sobie Agnieszka Cieślar z Wisły. Natomiast na trzecim miejscu podium stanął Jan Kachniarz z Krakowa, wygrywając profesjonalny sprzęt barmański. Zwyciężył on również w kategorii koktajlu z Mionetto Prosecco, gdzie nagrodą był wyjazd do Włoch. Nagrodę publiczności, rejs do Szwecji, ufundowany przez firmę Stena Line, otrzymała Daria Bąk z Poznania.

Barmani – uczestnicy konkursu podkreślali doskonałą jakość i smak Lubuski Vodka. Jury z kolei zwróciło uwagę na wyrównany i bardzo wysoki poziom zawodników! W niektórych przypadkach o kolejności miejsc w końcowym rankingu decydowały punkty cząstkowe za poszczególne parametry koktajli. Dobrze świadczy to o młodej kadrze polskich barmanów i dobrze wróży przyszłorocznej edycji konkursu LUBUSKI CUP 2016 !!!!!!!

Należy podkreślić doskonała organizację oraz pełne zaangażowanie zespołu firmy Henkell & Co w przeprowadzeniu tego niezwykle ważnego dla środowiska barmańskiego konkursu. Dwie bardzo wymagające konkurencje ( okazało się że eleganckie otwarcie butelki Prosecco to trudna sztuka ) świetne cocktajle szampańskie, a przede wszystkim sportowa ,zacięta rywalizacja to prosta recepta na barmańską imprezę na najwyższym światowym poziomie.

Niezwykle wysoką notę Organizatorom postawił Giorgio Fadda ktory tuż po zakończeniu konkursu wyznał iz z przyjemnościa odwiedzi Toruń również w roku przyszłym. Zapowiedział również dokończenie warsztatów barmańskich pokazujących techniki wykonania najsłynniejszych weneckich cocktaili szampańskich Bellini i Tiziano.

W imieniu wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości chciałbym serdecznie podziękować p. Darkowi Polak i jego świetnej grupie współpracowników ( Monika,Hanna ) za niezapomniane 2 dni . Konkurs ,wspaniałe ,cenne nagrody,warsztaty szkoleniowe , wizyta w zakładzie gdzie powstaje LUBUSKI VODKA, oraz zwiedzanie Torunia to dużo więcej niż mogliśmy oczekiwać od naszych gospodarzy.

Z barmaskim pozdrowieniem
Ryszard Berent

xlsxTabela wyników

Fotogaleria