Praga zdobyta poraz piąty z rzędu

Tegoroczna edycja " Mistrzostw Świata MGD 2015" była całkowicie nowym doświadczeniem dla 22 profesjonalnych barmanów z całego świata , którzy zjechali do przepięknej Pragi aby zaprezentować swoje innowacyjne drinki bezalkoholowe na bazie wody MATTONI. Całkowicie nowa formuła konkursu ,prezentacje w języku angielskim ,nowy system oceny jurorów ( technika i degustacja w jednym panelu ) to tylko kilka nowych rozwiazań zwiększających skalę trudnosci tego konkursu. Należy podkreślić iż tegoroczny poziom był bardzo wysoki , nieomal wszyscy uczestnicy pokazali prawdziwy kunszt sztuki barmańskiej.

Polską reprezentację zaskoczył fakt uczestnictwa aż 3 barmanów polskiego pochodzenia - barwy UKBG reprezentował Sebastian Kasyna z Londynu ( kolega z pracy Piotra Szczypty ) oraz Ariel Sanecki reprezentujący Republikę Irlandii . Do Pragi przyjechał również wielki przyjaciel i były członek SPB Le Fuevier Mathieu z Francji.Już na samym poczatku mielismy sporą przewagę nad konkurentami albowiem w kuluarach konkursu królował język polski.

Sam konkurs świetnie zorganizowany ,odbywał się na centralnym placu stolicy Czech , obserwowany przez tysiące turystów z całego świata . Finał konkursu ( 6 najlepszych barmanów z eliminacji ) był transmitowany przez 2 narodowe telewizje Czech i Słowacji.

Kolejny sukces polskiego reprezentanta Wojtka Urbańskiego który po raz 3 wyjeżdża z Pragi z czekiem na 3000 USD i olbrzymią satysfakcją z tego historycznego sukcesu.

Zwycięstwo reprezentantki Austrii Stephanie Sieber nie było wielką niespodzianką , albowiem jest ona aktualną narzeczoną Mario Hofferera - mistrza świata WCC 2010 z Singapuru.

Swietna praca za barem , oryginalna receptura , wszystkie detale pieczołowicie dopracowane, oto krótka recepta na sukces w MGD 2015.

Mamy nadzieję iż w roku przyszłym ta dotychczas nieosiągalna lokata nr.1 wraz z czekiem na 10000 USD padnie lupem polskiego reprezentanta .

Nie do trzech, a do sześciu razy sztuka ................. 

pdfTabela wyników

Z barmańskim pozdrowieniem
Ryszard Berent