RAFAŁ BANACH PIERWSZY POLAK OFFICIER ORDRE DES COTEAUX DE CHAMPAGNE

W dniu 10 lipca 2015 w Grand Hotelu na wyspie Jersey odbyła się ceremonia nominacji na Officier-a Ordre des Coteaux de Champagne.

W tym roku tego prestiżowego wyróżnienia doświadczył pierwszy Polak Rafał Banach !!!

Rafał został pierwszym Polakiem, który dostąpił zaszczytu przystąpienia do elitarnej organizacji skupiającej wybitnych znawców wina. W jej szeregi zapraszani- wybierani są sommelierzy, restauratorzy oraz osobistości kultury i polityki, a wszystkich łączy jedna pasja: zamiłowanie i doskonała znajomość win najwyższej jakości. Członkowie tejże organizacji są po prostu koneserami wina.

ORDRE DES COTEAUX DE CHAMPAGNE - ambasador Champagne na świecie - to organizacja, która powstała w XVII wieku po to aby zajmować się głównie promowaniem win z Szampanii, dbaniem o zachowanie oryginalności produkcji tego wyjątkowego wina oraz krzewieniem dobrych obyczajów związanych ze sposobem podawania i stosowania szampana. Rafał od wielu lat pasjonuje się winem, a w szczególności szampanem. Ciągle pogłębia swoją wiedzę w tej materii, odwiedzając różne miejsca, w których produkuje się ten trunek.

Główną rolą organizacji jest promowanie win z regionu Szampanii, dbania o zachowanie odpowiednich procedur jego produkcji, sposobie podawania i promocji na świecie. Przewodniczącym organizacji jest Commandeur, wybierany na okres rocznej kadencji, natomiast kierują ją rada „Conseil Chapitral” składająca się z wybitnych znawców produkcji szampana.

The Ordre des Coteux de Champagne przyznaje również honorowe odznaczenia: CHAMBELLAN, OFFICER oraz CHEVALIER.

Historia The Ordre des Coteaux de Champagne sięga XVII wieku, została założona przez młodych arystokratów, którzy w większości byli właścicielami ziemskimi z Szampanii, utworzyli oni elitarną grupę w celu promowania win z regionu. Według książki Patricka Forbes’a „Wina, kraj i ludzie”, pochodzenie nazwy wzięło się krótko po koronacji Ludwika XIV w 1666 roku i było związane z działalnością trzech członków grupy, pochodzących z różnych części wzgórz„coteaux”: Ay, Avenay i Hautvillers.
Stąd też wzięła się nazwa organizacji: „Ordre des Coteaux”.

http://www.ordredescoteaux.com/english/index.php