Eliminacje MŚ 2015 w Sofii wyłoniły skład polskiej reprezentacji

Gościnne progi kasyna "Casinos Poland" w Łodzi zgromadziły dużą grupę profesjonalnych barmanów spod znaku SPB aby w sportowej walce wyłonić 2 reprezentantów Polski na nadchodzące Mistrzostwa Świata 2015 które odbędą się w dniach 10-15 pażdziernika w Sofii - stolicy Bułgarii. Najlepsi z najlepszych w tym obrońcy tytułów mistrzów świata, Wojciech Urbański i Marek Posłuszny zameldowali sie w recepcji konkursu aby ponownie stawić czoła prawie trzydziestu konkurentom .Kilanaście firm partnerskich SPB oraz firmy sponsorujące MŚ 2015 stworzyło portfolio alkoholi którego nie powstydziłyby się najlepsze bary w Polsce. Bogata gama likkierów i syropów ( Marie Brizard, Monin ), wódki, cachacy,,ginu,whisky & whiskey ( Henkell &Co,Stock Polska,Pitu ),soków i bittersów ( Tymbark,Fee Brothers ) oraz produkty obowiazkowe - portfolio Campari Gruppo ( CEDC ) i Grand Marnier ( Diageo ) to podstawa świetnych propozycji receptur w nowej kategorii WCC " Bartenders Choice ".

Dziękujemy wszystkim firmom które odpowiedziały na zaproszenie Organizatora i pojawiły się ze swoimi produktami w Łódzi. Dziękujemy za świetne prezentacje  i liczymy na współpracę w przyszłości Nieco dziwi brak zainteresowania eliminacjami do Miśtrzostw Świata 2015 największych graczy na polskim rynku dystrybucji alkoholi - Pernod Ricard Polska i Bacardi Polska .

Wieloletni, sprawdzeni partnerzy I.B.A ( Associate Members ) kompletnie nie wykorzystali szansy, aby ich sztandarowe produkty znalazły się w recepturach polskich barmanów, którzy od kilku lat odgrywają czołową rolę w tych najważniejszych zawodach barmańskich na swiecie.
Tym wieksze słowa uznania dla firm które mimo iż nie śą partnerami SPB niezwykle sprawnie iprofesjonalnie odpowiedziały na zaproszenie ( Stock Polska, Underberg,Diageo, CEDC, Pinot )

Dziękujemy !!!!

Oceniajac występy najlepszych polskich barmanów w konkursie klasycznym chciałbym podkreślic wysoki poziom techniki pracy większości uczestników, aczkolwiek tylko zwycięzca uzyskał notę maksymalną.

Drinki świetne, dekoracje na światowym poziomie, ( Bareq - szkło konkursowe ) minimalne różnice w rozgrywce finałowej, zacięta walka do końca, to dobry prognostyk na sukcesy w Sofii.

Zwycieżca konkursu - Wojciech Urbański - barman niezwykle uzdolniony, pierwszy mistrz świata w historii SPB, stoi przed nowym wyzwaniem - obronić tytuł z roku ubiegłego .

Życzymy Ci Wojtku szczęścia - liczymy na twoje umiejętniości !!!!!!!!!!.

Podsumowując całe zawody  trzeba uznać mistrzostwo Marka Posłusznego w stylu Flair  który mimo światowej klasy zawsze staje w szranki z młodymi konkurentami którzy chcą go pokonać.

Tabela wyników tej konkurencji nie pozostawia złudzeń . Jeszcze dużo wody w Wiśle popłynie ..........

Dziękując wszystkim którzy wsparli organizacyjnie eliminacje nie sposób zapomnieć o stałej sprawdzonej kadrze SPB, członkach Konfraterni oraz sędziach zawodów .

Dziękuję i gratuluję świetnej pracy !!!!!!

pdfTabela wyników

z barmańskim pozdrowieniem
Ryszard Berent