Agnieszka Cieślar I Maciej Dudek - mistrzowski duet rusza na podbój Normandii

Jubileuszowa, 20 edycja konkursu barmańskiego "Calvados Nouvelle Vogue Trophies 2016 " odbędzie się w Caen - stolicy historycznej Normandii,leżącym nad rzeką Orne w pobliżu jej ujścia do kanału La Manche. Barmani oraz studenci szkół hotelarsko-gastronomicznych z 14 krajów wezmą udział w finale który poprowadzi legenda światowego barmaństwa p. Colin Field - szef baru Hemingway w paryskim hotelu Ritz. Barmani tego baru serwują ok.200 drinków i cocktaili dziennie na bazie calvadosu.Portfolio baru to 60 niepowtarzalnych,autorskich receptur Colina Field,oraz największa w Paryżu oferta destylatów z Normandii.

Tegoroczna edycja konkursu jest dedykowana 950 rocznicy bitwy pod Hastings, gdzie książę Wilhelm z Normandii pokonał wojska króla angielskiego Harolda II i ogłosił się królem Anglii.

Motywem przewodnim zmagań barmanów będzie zatem przygotowanie "pucharu zwyciestwa" który uświetni tę wazną datę w historii Francji.

Dodatkowym wyzwaniem dla uczestników będzie toast wygłoszony w języku angielskim na czesć Wilhelma Zdobywcy.

Międzynarodowe jury czeka zatem trudne zadanie wyłonienia zwycięzcy. Najlepszy student podwaja stawkę albowiem tradycją tej imprezy jest " welcome drink " - przygotowany podczas uroczystej kolacji przez laureata z roku poprzedniego. Młodzi barmani z Polski,już po raz drugi z rzędu przygotowują cocktail powitalny dla wszystkich uczestników i zaproszonych gosci.To wielkie wyróznienie i powód do dumy albowiem rywalizacja szkół gastronomicznych przebiega na dwóch poziomach. Reprezentanci Francji rywalizują na poziomie mnarodowym,,a następnie walczą z pozostałą 14 osobową grupą młodych barmanów ze świata. Maciej Dudek- uczeń Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju ( zwycięzca MONIN JUNIOR CUP 2015 ) stoi przed szansą aby po raz pierwszy w dwudziestoletniej historii konkursu "Calvados Nouvelle Vogue Trophies" wygrać po raz trzeci z rzędu. Trzymamy za niego kciuki.....