IBA European Meeting 2016 - Wiedeń

W dniach 05./07.czerwiec 2016 w hotelu "Inetrcontinental" w stolicy Austrii odbyło się coroczne spotkanie Prezydentów europejskich stowarzyszeń i gildii barmańskich.

Gospodarz spotkania -Prezydent OBU Aleksander Radlowskij przygotował bardzo ciekawy program który rozpoczął się wizytą w usytuowanej w samym sercu Wiednia wytwórni wina musujacego metodą tradycyjną firmie Schlumberger.  Firmie która konfekcjonuje wina nieprzerwanie od połowy XIX wieku.Zabytkowe piwnice i leżakownie wina były scenerią wykwintnej kolacji połączonej z degustacją win.

Wizyta w firmowym barze serwujacym szampańskie cocktaile była niezapomnianym przeżyciem.Na zakończenie wizyty gospodarze przygotowali " champagne tasting " który przekonał uczestników do najwyższej jakości win marki Sclumberger.

Dzień 6 czerwca to już całodniowe obrady w stylowym, " Intercontinental Vienna " - którego niewątpliwą atrakcją był 68 letni barman który obsługiwał gości w lobby barze (42 lata pracy w tym hotelu).

Wskazując na najważniejsze punkty i ustalenia wynikające ze spotkania chciałbym zwrócić uwagę na fakt iż niestety wiele znaczących w IBA organizacji nie przyjechało do Wiednia.

Szczególnie rozczarowujący był fakt iż przedstawiciele tak znaczących organizacji jak DBU (Niemcy),ABF (Francja) oraz AIBES (Włochy) nie znależli czasu aby wziąć udział w obradach.

Najważniejsze kwestie omawiane na spotkaniu dotyczyły:

  • zmiany warunków uczestnictwa w najbliższym kongresie IBA TOKYO (niestety podwyżka kosztów uczestnictwa do 1030 EUR)
  • zmian (uproszczenia) w regulaminach WCC oraz Flair World Championschip
  • centrum szkoleniowego IBA EUROPE w Tallinie
  • organizacji IBA MEETING 2017 w Kopenhadze.

Podsumowując spotkanie chciałbym podkreślić bardzo ciekawą propozycję delegacji estońskiej która przygotowała prezentację nowej formuły JWC 2016 która będzie niemal identyczna jak w Singapurze.

Profesjonalnie przygotowany program, światowej sławy trenerzy - wykładowcy oraz duża ilość warsztatów,gwarantuje doskonały efekt końcowy.

Należy zaznaczyć iż reprezentanci Estonii od wielu lat należą do scisłej światowej elity najlepiej wyszkolonych i najbardziej kreatywnych barmanów.

Koszt uczestnictwa w tym prestiżowym szkoleniu będzie wynosił ok.1000 EUR za 11 dniowe szkolenie (Listopad 2016)

Zainteresowani członkowie SPB mogą liczyć na wsparcie finansowe naszej organizacji.

Następne spotkanie IBA EM odbędzie się w Dubrowniku (Chorwacja) w kwietniu 2017.

 

z barmańskim pozdrowieniem

Ryszard Berent