LUBUSKI CUP 2017 - relacja z konkursu

23. października 2017 roku w klubokawiarni Miłość przy Kredytowej 9 w Warszawie odbył się Ogólnopolski Konkurs Barmański LUBUSKI CUP 2017.

Organizatorem tego przedsięwzięcia był producent i dystrybutor napojów alkoholowych Henkell & Co. Polska z Torunia. Firma ta jest wieloletnim partnerem Stowarzyszenia Polskich Barmanów. Wspólnie stworzylismy wódkę czystą LUBUSKI - produkt znakomitej jakości,doskonały do barów i restauracji serwujacych zarówno wódkę czystą jak i w postaci cocktaili.Widząc olbrzymi potencjał do promocji produktów linii LUBUSKI (wódka czysta, gin, giny smakowe) wśród profesjonalnych barmanów,firma Henkell &Co Polska zaprosiła do Warszawy grupę najbardziej kreatywnych, aby zademonstrowali swoje innowacyjne receptury..Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwał najbardziej utytułowany polski barman,wielokrotny mistrz świata IBA kol. Marek Posłuszny.

To wydarzenie przyciągnęło najlepszych barmanów z całego kraju. Do konkursu zgłosiło się ponad 100 barmanów, jednak o możliwości wzięcia udziału, decydowała kolejność zgłoszeń. Pulą nagród w konkursie była kwota pieniężna o wartości 10.000 zł, rozłożona na 5 pierwszych miejsc.

Trzydziestu pięciu zakwalifikowanych uczestników stanęło przed nie lada wyzwaniem. W I etapie konkursu, mieli oni za zadanie nalać wyznaczoną ilość płynu bez użycia miarek. Ta konkurencja nie należała do najłatwiejszych i wymagała wielkiej precyzji. Kolejnym zadaniem było przygotowanie koktajlu, wykorzystując produkty marki Lubuski, który dodatkowo miał wyróżniać się polskim akcentem. Do drugiego etapu konkursu przeszło tylko 8 najlepszych uczestników, których zadaniem było przygotowanie koktajli z użyciem Mionetto Prosecco. Właśnie prosecco jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych produktów,w polskich barach, zatem autorskie receptury drinków sporządzanych na bazie tego wina musującego są dla firmy Henkell & Co bardzo wartościowe..

Marka Mionetto szturmem zdobyła pozycję lidera na polskim rynku w kategorii prosecco, nie tylko z powodu znakomitej relacji jakości do ceny, ale również poprzez szeroką gamę produktów z rodziny Mionetto.

Obecnie w dystrybucji Henkell & Co znajduje się następujace portfolio tej znakomitej marki :

  • Mionetto DOC Treviso - pomarańczowa etykieta
  • Mionetto DOCG Valdobbiadene - żółta etykieta
  • Mionetto DOC Bio - jasnozielona etykieta (nowość)
  • Mionetto Gran Rose - produkt nawyższej jakości,bardzo trendy we Włoszech (uwaga,to nie jest prosecco)

Myślę że wielu barmanów powinno przygotować i wprowadzić do karty kilka propozycji świetnych, niskoalkoholowych cocktaili właśnie na bazie Mionetto.

Szczególnie w okresie świąteczno- noworocznym, karnawale AD 2018, oraz całym sezonie letnim będzie to hit roku 2018.

Receptury możecie znależc na www.henkell-polska.pl

Zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego LUBUSKI CUP 2017 został Antoni Wyszyński, 21-latek z Bytomia. Na zdjęciach przedstawiamy jego zwycięskie drinki. Na drugim miejscu uplasował się Kaj Gara z Pabianic, na trzecim zaś Jakub Magnuszewski z Warszawy.

z barmańskim pozdrowieniem

Ryszard Berent